Wgrywanie plików na serwer więkrzych niż 2 MB przez gości

(Mysql2) #1

Witam. Mam skrypt do uploadowania plików przez gości. można go pobrać klikając na ten link: http://forum.phpmax.info/download.php?id=8

Mam z nim następujący problem. Gdy prubujęwgrać plik większy niż 2 MB to nic się nie dzieje. Czy można to naprawić????

(Airborn) #2

jesteś pewien, że nie możesz wgrać pliku większego niż 2MB? za maksymalny rozmiar pliku odpowiedzialny jest ten fragment:

który ustawia maksymalną wartość uploadowanego pliku na 50000B=50kB więc teoretycznie plik większy niż 50kB już nie powinien być wysyłany...

drugą kwestią jest konfiguracja serwera, jaki jest maksymalny rozmiar plików na jaki zezwala konfiguracja serwera?

(Mysql2) #3

serwer mam na isx.pl. dałem limit na 500000000000 i dalej nie działa. Serwer obsługuje duże pliki, bo trzymam nawet na nim i 300 mb pliki. Czy może ktoś wypróbować skrypt na swoim serwerze?

Złączono Posta : 13.01.2007 (Sob) 21:16

nie działa to również na krasnalu

(Kutar 0) #4

Limit pliku wysyłanego metodą POST na serwer jest ustawiony w php.ini w post_max_size . U siebie na krasnalu możesz to zmienić, ale na serwerze w necie już nie (chyba że masz konto, gdzie admin dał ci dostęp do ustawien serwera, a takie konta są bardzo drogie).

(Mysql2) #5

hmm a czy da się jakoś przerobić skrypt aby można było normalnie wgrywać pliki?

(Airborn) #6

jeśli są ograniczenia serwera uniemożliwiające wysyłanie przez POST plików większych niż 2MB to nie

(Mysql2) #7

A jakąś inną metodą można to zrobić????

(Airborn) #8

pewnie inaczej niż przez podanie hasła i loginu do FTP to nie bardzo

(Mysql2) #9

a czy da się zrobić coś takiego, że skrypt logował by się przez ftp automatycznie podając login i hasło, ale nie pozwalał na usuwanie plików tylko ich dodawanie do 1 katalogu????

(Kutar 0) #10

Teoretycznie możesz udostępnić połączenie FTP, ale twoja firma hostingowa musi dać Ci kilka kont FTP, które sam możesz skonfigurować. Jeśli Ty masz konto FTP z pełnym dostępem (kopiowanie, wgrywanie, kasowanie) to kicha. Konta hostingowe z konfiguralnymi FTPkami są drogie. Nawet na serwerach nazwa.pl za ponad 700zł masz 2 konta FTP i to takie, których sam nie możesz konfigurować - oba dają całkowity dostęp

(Wojsmol) #11

Witam

Zastanawiam się czy nie można tego zrobić poprzez odpowiedni skrypt w php

wykorzystujący klasę podobną do phpmailera do łączenia się z serwerem a dający tylko określone możliwości używającym go ludziom, ale w tej sprawie niech wypowiedzą się inni bo ja jestem słaby w php.

Pozdrawiam

(Kutar 0) #12

Hmmm... w sumie to co mówisz nie jest niemożliwe, proponuję poszperać tutaj http://hotscripts.pl/PHP/Skrypty-i-komponenty/Pliki

(Mysql2) #13

napisałem do admina, zwiękrzył mi post_max_size do 8 BM, lecz dalej nie mogę wgrywać plików. W skrypcie mam przestawione na 50000000000000000000000B. Czy możecie pomóc????