Wgrywanie ROM-u do telefonu Omnia i900

Witam!

Z góry przepraszam jeśli trafiłem do złego działu i bardzo proszę mnie o tym powiadomić.

Chciałbym się zapytać co to jest ROM dla Omni i900. Szukałem w Google, ale niestety nic nie zrozumiałem…

Proszę o to aby ktoś wyjaśnił mi co to takiego ROM ,jak go wgrać i podać konkretny link z ROM-em.

Mam jeszcze jedno pytanie, czy jeśli wgram ROM to stracę wszystkie dane w pamięci telefonu?

Bardzo dziękuje za każdą pomoc.

Pozdrawiam!

Witaj,

Jeśli chodzi o smartfony z WM to odsyłam Cię na forum PDACLUB’u, osobiście używam już trzeciego telefonu z windows mobile i zawsze tam znajdowałem sposoby flashowania, linki do romów itd. Jeśli chodzi o dane to po flashowaniu zostaną skasowane tak jak po formacie na komputerze. Do kopi zapasowej kontaktów, wiadomości, kalendarza itd. polecam program PPCPIMBackup.

A mógłby Pan wytłumaczyć mi, jak go wgrać, jaki jest najlepszy i jakie to daje korzyści?

Dodane 18.02.2011 (Pt) 15:21

Oczywiście, na telefonie mam WM 6.1

Kurcze, sam nie posiadam Omni i900 więc nie bardzo potrafię Ci wytłumaczyć jak wygląda proces wgrywania nowego systemy. Co do korzyści płynących z aktualizacji systemu, to w moim przypadku, telefon przyspieszył mam najnowszy system, który już całkiem dobrze obsługuje się bez rysika, system wygląda dużo lepiej niż oryginalny rom. Osobiście posiadam telefon firmy HTC, wcześniej miałem Mio A701 i w ostatnim przypadku prze flashowanie przyspieszyło mój telefon dość znacznie ale to był przeskok z wersji WM5 do WM6.1. Informacje jak flashować i jaki rom będzie najlepszy do twojego telefonu znajdziesz na forum do którego link podałem w poprzednim poście i jeśli coś jest niejasne pisz tam, bo tam dyskutują tylko o twoim telefonie i problemach z nim związanych.

obecnie najnowsza wersja Window Mobile to 6.5.x

Dziękuje bardzo, i przepraszam za kłopot.

Pozdrawiam!