Wgrywanie systemu

Siemka mam pytanie niedawno kupiłem sobie laptopa HP i mam viste oraz oryginalnego cd keya i wersje .

a moje pytanie brzmi np jak bym chciał zformatować viste i od nowa ja wgrać to co bym musiał zrobić bo jak wchodzę w mój komputer to mam dwie partycje jedna 320 gb oraz jedna 10 GB i tam wyskakuje info od hp żeby tego nie dotykać i teraz móglbym sie dowiedzieć jak od nowa viste wgrać

z góry thx

Ta partycja 10 gb to partycja RECOVERY,

tą 320 gb możesz spokojnie sformatować i wgrać na nowo system.

ale jak jak plytki nie mam?? z instalka

To do laptopa nie była dołączona płyta z reinstalacją systemu ?

płytkę musisz sam nagrać z obrazem systemu. Tak zwane dyski recovery. Znajdź w menu Backup and Recovery i znajdź tam opcję “utwórz dyski startowe” po nagraniu takich dysków jest to pełny system wraz ze sterownikami i aplikacjami jakie miałeś podczas kupna laptopa.

Dzisiaj kupując laptopa z zainstalowanym systemem raczej nie dostaniesz płytki. Po to są te partycję aby użytkownik sam nagrał sobie system wraz ze sterownikami do własnego użytku, czyli w razie formata abyś miał z czego system wgrać.

tak nie była powiedzial mi facet ze sama instalka na dysku jest i ze bedzie sie wlanczac pytam sie bo nie chce sobie systemu ■■■■… czy nawet lapka

A przy odpalenia komputera nie pojawia ci się np.info że żeby nacisnąć F11 bo w HP tak mam po wciśnięciu po chwili uruchamia się proces przywracania kopi Visty :slight_smile:

@URT a jak bym nie nagrał i by mi się coś popsuło a bym miał tą partycje to bym wtedy by mi to wystartowało i jeszcze jedno pytanie do ciebie ile potrzeba płyt DVD

Dodane 26.09.2009 (So) 20:45

potrzebuję szybko odpowiedzi pliss

A jak byś nie nagrał to zadzwonisz do pomocy HP i ci przyślą z friko a do kopi potrzeba dwie 2 płyty DVD :slight_smile:

ok wielkie dzieki a wiesz dokladnie jak pokolei wszystko zrobic bo slyszalem ze to proces jednorazowy wiec nie chce sie pomylic bo to moze mnie to kosztowac xd

dokładnie można stworzyć tylko raz kopię dlatego nie popełnij błędu. Ale sam proces jest bardzo ułatwiony dla użytkownika… więc poradzisz sobie wystarczy klikać dalej dalej i dalej, tylko nie zapomnij po każdym kliknięciu przeczytać wyświetlających się komunikatów. :lol:

Napewno nic nie zepsujesz wszystko jest po Polsku tylko czytaj uważnie co pisze w programie :slight_smile:

ok tylko jeszcze jak to znalesc ten program

W programach masz katalog HP Backup & Recovery

wielki dzieki stawiam wam wirtualne piwo hehe