Wgrywanie systemu

(system) #1

Siemka mam pytanie niedawno kupiłem sobie laptopa HP i mam viste oraz oryginalnego cd keya i wersje .

a moje pytanie brzmi np jak bym chciał zformatować viste i od nowa ja wgrać to co bym musiał zrobić bo jak wchodzę w mój komputer to mam dwie partycje jedna 320 gb oraz jedna 10 GB i tam wyskakuje info od hp żeby tego nie dotykać i teraz móglbym sie dowiedzieć jak od nowa viste wgrać

z góry thx

(Kamil2993) #2

Ta partycja 10 gb to partycja RECOVERY,

tą 320 gb możesz spokojnie sformatować i wgrać na nowo system.

(system) #3

ale jak jak plytki nie mam?? z instalka

(Kamil2993) #4

To do laptopa nie była dołączona płyta z reinstalacją systemu ?

(Koszal No 1) #5

płytkę musisz sam nagrać z obrazem systemu. Tak zwane dyski recovery. Znajdź w menu Backup and Recovery i znajdź tam opcję "utwórz dyski startowe" po nagraniu takich dysków jest to pełny system wraz ze sterownikami i aplikacjami jakie miałeś podczas kupna laptopa.

Dzisiaj kupując laptopa z zainstalowanym systemem raczej nie dostaniesz płytki. Po to są te partycję aby użytkownik sam nagrał sobie system wraz ze sterownikami do własnego użytku, czyli w razie formata abyś miał z czego system wgrać.

(system) #6

tak nie była powiedzial mi facet ze sama instalka na dysku jest i ze bedzie sie wlanczac pytam sie bo nie chce sobie systemu zjeb... czy nawet lapka

(pysiu) #7

A przy odpalenia komputera nie pojawia ci się np.info że żeby nacisnąć F11 bo w HP tak mam po wciśnięciu po chwili uruchamia się proces przywracania kopi Visty :slight_smile:

(system) #8

@URT a jak bym nie nagrał i by mi się coś popsuło a bym miał tą partycje to bym wtedy by mi to wystartowało i jeszcze jedno pytanie do ciebie ile potrzeba płyt DVD

-- Dodane 26.09.2009 (So) 20:45 --

potrzebuję szybko odpowiedzi pliss

(pysiu) #9

A jak byś nie nagrał to zadzwonisz do pomocy HP i ci przyślą z friko a do kopi potrzeba dwie 2 płyty DVD :slight_smile:

(system) #10

ok wielkie dzieki a wiesz dokladnie jak pokolei wszystko zrobic bo slyszalem ze to proces jednorazowy wiec nie chce sie pomylic bo to moze mnie to kosztowac xd

(Koszal No 1) #11

dokładnie można stworzyć tylko raz kopię dlatego nie popełnij błędu. Ale sam proces jest bardzo ułatwiony dla użytkownika... więc poradzisz sobie wystarczy klikać dalej dalej i dalej, tylko nie zapomnij po każdym kliknięciu przeczytać wyświetlających się komunikatów. :lol:

(pysiu) #12

Napewno nic nie zepsujesz wszystko jest po Polsku tylko czytaj uważnie co pisze w programie :slight_smile:

(system) #13

ok tylko jeszcze jak to znalesc ten program

(pysiu) #14

W programach masz katalog HP Backup & Recovery

(system) #15

wielki dzieki stawiam wam wirtualne piwo hehe