Wgrywanie Windowsa(pomocy)

Czesc!Mam problem taki że chcę wgrać nowego Windowsa ale nie wiem jak to się robi… :frowning: a chcialbym sobie wgrać i jak by mógł ktoś mi rozpisać jak to się robi (krok po kroku) byłbym bardzo wdzięczny :slight_smile:

Dokładnie jakiego Windowsa ??

I jeszcze jedno - czy ma to być samodzielny system (zamiast tego, który masz), czy też drugi system (obok tego, który masz) ??

Mam Windowsa98 i chce wgrać tego samego(mam dużo wirusów i nie mam czasu na ich usuwanie) i to ma bys samodzielny system

w takim razie mozesz sobie przecie sforamtowac dysk…i nagrac tego windowsa …jak masz tyle wirusow to jak nagrasz win na win to nie usunie ci wszystkich…bo nie wszystkie sa w plikach windowsa:/:confused:

chodzi mi o coś takiego http://www.sciagawa.pl/a/2149.html (przed chwila znalazlem w internecie) bo nie wiem jak sie to wszystko robi(format,wgrywanie itd.) a tam w tej sciadze jest tak nagmatfane ze …

http://www.myservice.pl/artykuly,windows,57.html

Przygotowałem opis postawienia Twojego systemu od samego początku, uprzednio eliminując całkowicie pozostałości po starym. Oto on:

  1. Przygotuj dyskietkę startową Windows 98. Chyba, że już ją masz… :slight_smile:

  2. Po restarcie komputera, włóż dysk startowy do napędu i zbootuj system z przygotowanej dyskietki. Uczynić to możesz naciskając F8 w momencie startu, tuż przed krótkim dzwiękiem bzyczka. Jeżeli nie załapie, wejdź do BIOS’a [Del] i w Advanced Setup ustaw 1st boot device na Floppy. Mogą być w Twoim BIOSie inne oznaczenia wyżej wymienionych nazw. Jeśli masz np. Boot Sequence ustaw kolejność następująco: A, C, SCSI. Zapisz dokonane zmiany w menu BIOSa [F10] i [Y].

  3. Podczas ładowania systemu z dyskiety, prawdopodobnie otrzymasz pytanie, czy załadować sterowniki do napędów CD (IDE CDROM i SCSI CDROM). Na wszelki wypadek sprawdź, czy wybierając którąkolwiek z tych opcji uzyskasz z linii poleceń dostęp do CD-ROM’u. Jeśli tak, powtórz całą czynnośc od pkt. 3 jeszcze raz i wybierz tym razem Brak Obsługi CDROM.

  4. Kiedy już się wszystko załaduje, w linii poleceń wpisz c: , a następnie DIR , aby profilaktycznie sprawdzić czy system widzi twardy dysk wraz z jego zawartością. Jeśli tak, wpisz teraz a:.

  5. Formatujemy twardziela. Widząc a:\> wpisz następującą komendę: format c: /q /s. Możesz zrezygnować z rozszerzenia /q, bo jest to jedynie szybkie formatowanie, natomiast nie polecam rezygnacji z /s. Odczekaj chwilę, aż system sformatuje twardziela, o czy będą Cię informowały na bieżąco umykające procenty. Następnie wpiszesz jeszcze jego nazwę, czyli tzw. Label (dowolna nazwa) i otrzymasz kilka statystycznych informacji.

  6. Po udanym zabiegu formatowania przejdź na twardziela - c: i sprawdź poleceniem DIR czy jest pusto. Jeśli tak - to bomba! HDDek oczyszczony! Resetuj kompa i włóż CD-ROM z systemem Windows 98! :wink:

  7. Instalacja Windows 98 - możesz bezpośrednio zbootować płytę Win98 (patrz. pkt. 2), albo wejść do instalatora przez linię poleceń DOSa, uprzednio ładując z dyskietki systemik, tylko teraz wybierając Sterowniki IDE CDROM lub SCSI CDROM (patrz. pkt. 3).

  8. Gdybyś wybrał tą drugą opcję z powyższego punktu, przejdź z linii poleceń DOSa na napęd CD-ROM i odpal setup.exe.

Serdecznie pozdrawiam,

Riven.

W biosie opcja Boot Virus Sector Protection - lub podobnie dajesz na Disabled, przestawiasz botowanie kompa na Flopy jako pierwsze.

Bierzesz dyskietke startową WIN98 i startujesz z niej kompa.

Dajesz komende dir - wyświetli zawartość dyskietki.

Dajesz komende format c: - partycja systemowa,restart i uruchamiasz ponownie z obsługą CD.

Po formatowaniu przechodzisz na napęd CD

a:\ F: - może być G:

komenda dir - wyświetli wszystko na płycie CD z WIN98.

dajesz komende setup.exe i idzie instalacja.

Jak nic musisz otworzyć katalog WIN98 - o ile tak się nazywa.

komenda cd WIN98

i wpisujesz setup,exe.

Po wgraniu systemu ustawiasz i wgrywasz sterowniki i koniec.

Jeśli jeszcze czegoś nie zrozumiałeś lub masz jakiś problem to możesz śmiało do mnie walić na gg, służe pomocą :stuck_out_tongue:

ja bym zastosował komendę format/u

Jeśli już to format /u po format ma być spacja.

Miałem problemy z dyskiem i pod XP i w98se. Narzędziem producenta dysków pokryłem pierwsze 200MB dysku i MBR jedynkami i potem bez rzadnego problemu zainstalowałem XP u znajomych a potem w98se u siebia. Często jest to konieczne jeś li podejrzewa się istnienie wirusów

Jak dokladnie musi wygladac komenda formatowanie dysku C?

format_c:/ czy jakos inaczej?

Jeden z uzytkownikow forum napisal, ze trzeba wpisac c: a nastepnie DIR, aby sprawdzic, czy system widzi twardy dysk, u mnie ta opcja wcale nie dziala!!

w nowym ks jest dokładny opis cena 4,50 8)

EJ jak Zbotować Płytę bo mam Windowsa XP ale komputer wymaga zbotowanego czy da sie jakoś mojego Windowsa XP Zbotować ???

:arrow: Tutaj masz coś o bootowaniu

Płyta orginalna jest botowalna. :?

:smiley:

Zamykam do wyjaśnienia