Wgrywanie XP na Laptopa Dell inspiron 1525


(Madej19943) #1

Jak już ustawiłem wszystko w biosie i załadowało wszystkie pliki systemowe wyskoczyło to okno czy naprawić czy wgrać od nowa klikam enter żeby zainstalować i wyskakuje okno ze nie może wyszukać dysku.

Co zrobić?


(Kubek1200) #2

Sprawdź jeszcze raz, może czegoś pominąłeś?


(Unga Unga) #3

Potrzebny Ci sterownik SATA AHCI.

Spróbuj pogrzebać w BIOS'e i wyłączyć AHCI.


(Madej19943) #4

A nie ma innej opcji wgrania xp'eka niż przez BIOS??


(Ssoske) #5

Musisz albo podać sterownik dla instalatora na dyskietce albo, używając programu nlitle, zintegrować sterownik SATA z płytą instalacyjną systemu. Twój laptop pewnie nie ma stacji dyskietek, wiec zostaje to drugie rozwiązanie. Możesz też poszukać jakiejś nowszej wersji xp, która ma SP2 i zintegrowany sterownik SATA już na płycie.

Pozdrawiam


(Tomj) #6

przez bios kolego się nigdy systemu nie wgrywa ,bios odgrywa zupełnie inną rolę,jego zadaniem jest uruchomienie i rozpoznanie urządzeń w kompie jakie się znajdują podczas startu (w skrócie)

do góry kolega podał ze masz wyłączyć w biosie funkcję AHCI jeśli tego nie zrobisz to systemu XP nie zainstalujesz ,drugie wyjście to utworzyć programem . Nlite płytę z sys. XP i dograć tam sterowniki Sata wtedy wszystko ruszy na 100% :slight_smile:


(Unga Unga) #7

Jest.

Dogranie programem nLite sterownika AHCI do Windows XP.

Osobiście wyłączam AHCI w BIOS'ie bo tak jest łatwiej.

Jeśli nie masz w BIOS'ie funkcji AHCI to ustaw IDE na Enabled.


(Mario525) #8

Możesz sterowniki SATA AHCI zintegrować sobie z płytką instalacyjną XP'eka i wtedy włączyć sterownik w BIOSIE i będzie ok pod warunkiem, że zintegrujesz sobie odpowiednie sterowniki. Tu masz jak zintegrować -->> http://forum.programosy.pl/integracja-s ... 03623.html