[WH40k] Modelarstwo - jak zastapić ten element?

Jeśli ktoś wie jakich materiałów mogę użyć aby zastąpić poniższy element byłbym niezmiernie wdzięczny. Na zdjęciu jest przedstawiony półprzeźroczysty bloczek wstawiany do necrońskich karabinów Gaussa.

I proszę nie pisać nic w stylu ,kup nowy zestaw" bo wybuliłem moje ostatnie kieszonkowe na ten zestaw.

http://www.ufotki.info/uploads/388a4af668.jpg

388a4af668.jpg

to zależy czy w dalszym ciągu ma być półprzezroczyste czy nie, zakładając że tak to hm - możesz zrobić to na dwa sposoby - pierwszy to taki że kupujesz sobie jakąś teczkę - koniecznie plastikową tzn z przezroczystej twardej folii - wycinasz paski i skłejasz po kolei ( ble nie kropelka bo mrozi ) pracochlonne ale da sie zrobic. Jedn drugi sposb jest inny ale go polecam

weź modelinę, ulep z niej jakis walec lub inna bryle i wciśnij w nią Twoj blok, po czym wyciągnij. otrzymasz prawie idealna forme - prawie, bo jedna strona nie bedez taka - bierzesz klej typu przezroczysty poxipol, czy inny na bazie żywicy mieszasz i zalewasz formę. Odstaw na ( powiedzmy ) 1h. wiem ze pisze ze schnie 5 minut etc ale no… ;_- róznie bywa. Powines uzysac taki efekt jak chcesz ;)sa tez inne metody ale mysle ze nie bede Ci nimi zawracal glowy;]

Możesz jednak podać. Jestem otwarty na każdą opcję:)

tzn to akurat takie no :slight_smile: - chodzi oto ze my na zajeciach ( modele plastikowe ) mamy zawsze dużo wyprasek i one są różnego rodzaju , jedne sa przezroczyste inne nie, jedne sa okragle itd wiec my robimy tak - odcinamy kawałek wypraski i czyli mamy prosty patyczek i zamaczamy go w szpachlówce - ona zastyga i pozniej szlifujesz :wink: z tym ze musisz zapomniec o przezroczystosci;]