What you hear- problem z mikro

Witam, zacznę może od genezy problemu… Chciałem ponagrywać filmiki z gier za pomocą programu Wegame. Jest darmowy i nie pożera kompa jak FRAPS czy Taksi. Można nagrać filmy z głosem z mikro jeśli uzyskamy efekt: mówimy do mikro i słychać to w głośnikach. Trzeba włączyć nasłuchiwanie mikrofonu czy coś takeigo. W panelu sterowania ->dźwięk->nagrywanie bierzemy pokaż ukryte/wyłączone urządzenia. Powinno się pokazać stereo mix/ what you hear. Mam kartę dźwiękową SB Audigy Se Oem. Nie miałem pozycji what you hear ze względu na zbyt nowe sterowniki (tak wyczytałem w googlach, jak ktoś okaże zainteresowanie to zapodam llinki). Sciągnołem starszą wersję. Zainstalowałem . What you hear jest ale nia działa *. Mikrofon podłączony (do czrnego złącza bo przez różowe nie działał), ustawiony jako domyślny, pogłośniony, wyh włączone. W ustawieniach głośników playback control i microphone na fulla.

* Gdy mówie do mikrofonu słychać tylko szum, a wegame wogóle nienagrywa tego. W rejestratorze dźwięku mikro nagrywa normalnie. U kolegi wszystkodizała: ma w właśiwociach mikrofonu zakładkę nasłuchiwanie/listen a ja nie. Nie wiem czy to kwestia windowsa (ja ma vist64 bit a on 7), złych steowników, złego mikrofnu czy czegoś innego, może karta innego produenta by dała radę.

Naprawdę bardzo proszę o pomoc. Zależy mi na tym ,przeglądałem różne fora ale nigdzie nie spotkałem się z sytuacją braku zakładki listen w opcjach mikro przy włączonym wyh. Jeśli post jest zbyt zagmatwany to mogę odpowiadać na pytania. Wkleję też screeny. Osobiście wydaje mis ię zę zaduzó urządzeń mam w nagrywaniu.

Linki: (będę uaktualniał)

To rozwiązanie nie pomogło na brak nagrywania przez wegame.

-http://en.community.dell.com/support-forums/desktop/f/3513/t/18812021.aspx - właśnie wspomniany sterownik “SB24_VTDRV_LB_1_04_0065A.exe” zainstalowałem. Opcja what you hear się pojawiła no ale…

Dodane 22.03.2011 (Wt) 17:26

http://img858.imageshack.us/img858/7079/screenshoto.jpg

Dodane 22.03.2011 (Wt) 19:49

W sumie to problem oprócz podejrzanego napisu “obecnie niedostępne” sprowadza się do tego, że nie mam zakładki nasłuchiwania (listen tab) w konfiguracji mikrofonu. Szukałem w googlach i niespodziewałem się że zupełnie nic przydatnego nieznajde. Kolega nie ma wogóle stereo mixa/what you hear (kiedy chciałem kupioć karte dźwiękową jaką on ma, okazało się że ma zintegrowaną), ale ma zakładkę nasłuchiwanie w mikrofonie i spokojnie w egame nagrywa.

Nasuwają mi się następujące sugestie:

-kwestia visty 64 bit lub jakiejś feralnej aktualizacji (może format reiinstall windowsa, bez śiągaania aktualizacji pomoże?)

-coś z płytą główną. Małoprawdopodobne.

-Sterowniki. Średnioprawdopodobne

A teraz odrzucone hipotezy:

-mikro. Przetetowałem u kolegi, opcja nasłuchiwania jest i działa.

-włączony/wyłączony playback w ustawieniach

-kwestia karty dźwiękowej. Zarówno gdy jechałem na zintegrowanej jak i teraz nie ma nasłuchiwania.

A teraz wobec żadnych odpowiedzi tylko parę pytań luźno związanych z problemem:

  • Czy pełna wrsja FRAPSA pożera mniej kompa niż demo? Ma 4gb ddr2 ramu i quad Q660 4*2.4 Ghz a gpu h 4870 512mb. Gry na demku mają conajmniej 20 fps mniej.

  • Czy da się nagrywać filmy z gier za pomocą wegame z komentarzami głosowymi bez nasłuchiwania mikrofonu/ korzystania z stereo mixa itd…

  • Jaki program (może być płatny) polecilibyście do nagrania filmików “zagrajmy w” (czyli gameplay+micro)?

Dodane 23.03.2011 (Śr) 7:23

Musisz wyłączyć najpierw mikrofon (oczywiście w ustawieniach- klikając prawym klawiszem na mikrofon wybierz ,wyłącz") później włączyć stereo mix i wszystko będzie ok :slight_smile:

Jak masz włączony stereo mix to mikrofon nie dziala

Rozpylacz ,

Zapoznaj się z tematem i popraw tytuł tematu na konkretny, mówiący o problemie. W celu dokonania zaleconej korekty proszę użyć przycisku Edytuj przy poście otwierającym ten temat.

Zignorowanie zalecenia będzie skutkowało usunięciem tematu do Kosza.