Wi-Fi 6,5 Mbps rozłącza

Witam!

Od czasu zmiany konfiguracji komputera mam dość poważne problemy z internetem. Kupiłem dość szybki komp: procek 4 rdzeniowy, 8GB ramu, płyta ASUS M5A97 EVO r2.0 itd.

Internet mam tylko i wyłącznie za pomocą Wi-Fi. Nie mam innej opcji. Jako nadajnik służyły mi Router pentagrama z anteną, a odbiornik edimax EW-7711USn. Internet był tak wolny, że winiłem właśnie odbiornik, gdyż przeżył starcie z córką. Kupiłem Tp-linka TL-WN725N, a od jakiegoś czasu za router służy 1-złotówkowy Netiaspot BC7940. W domu są w sumie 4 komputery. Dwa stacjonarne i dwa laptopy. Wszędzie sygnały dobre, odbiór znośny. Po zalogowaniu się do routera widnieje informacja: "Podłączony przez … z prędkością 6.5Mbps Siła sygnału: Doskonałe (100%). Dzieli mnie żelbetonowy strop, ale mimo doskonałego sygnału prędkość internetu woła o pomstę do nieba. Nie idzie poczty przeczytać.

Nie wiem, czy mam jakiś konflikt sprzętowy, czy softwerowy, czy domowy. Jeżeli będą potrzebne jakieś dodatkowe informację postaram się je na bieżąco dodawać.

hipcio_stg sprawdzałeś przy samym routerze czy ten problem występuje.Problem może być przez strop żelbetowy.Czy wszystkie komputery jednocześnie są uruchomione i korzysta ktoś z domowników z sieci

Bywa różnie. Komputer jest stacjonarny, więc nie mogę z nim komfortowo zejść. Inne laptopy nie mają problemu ze stropem.

Jeśli stacjonarka jest zamknięta w szafce biurka lub coś innego zasłania adapter WiFi, wysyń budę i zobacz czy dalej jest tak samo. Sprawdzałeś na wyłączonym szyfrowaniu, filtrowaniu MAC/IP itp.? Próbowałeś aktualizować lub przeinstalować sterowniki do adaptera WiFi? System czysty?

Jeżeli chodzi o “Sprawdzałeś na wyłączonym szyfrowaniu, filtrowaniu MAC/IP itp.?” to nie wiem do końca o czym piszesz. Same pojęcia jakoś mi się przewijały, jednak nigdy się w nie nie zagłębiałem. System raczej czysty. Niedawno stawiałem win7 a malwarem skanowałem ze 2 dni temu i wszystko ok.

Skoro nie wiesz o co chodzi, to pomińmy fitrowanie IP/MAC, bo zapewne tego nie konfigurowałeś, jednak co do szyfrowania, to w skrócie - podajesz jakieś hasło, gdy łączysz się z siecią bezprzewodową?

Tak podaję sztywne hasło przypisane do routera z netii.