Wi-Fi 802.11 b/g/n Dell Inspiron 3847 - brak połączenia WiFi po odłączeniu kable sieciowego

Hej

Prosiłbym o Waszą opinię czy wyposażenie mojego komputera stacjonarnego (Windows 8 ), który niedawno zakupiłem umożliwia odbieranie sygnału wifi? Na końcu wrzucam opis wyposażenia. 

 

W tej chwili, komputer wykrywa tylko moją sieć wifi i nawet się z nią łączy ale tyko kiedy podłączony jest kabel internetu. Przy podłączonym kablu internetu mogę np.łączyć komputer z moim telewizorem (odtwarzanie filmu z komputera na telewizorze), który podłączony jest do internetu przez wifi. 

Gdy odłączam kabel internetu brak jest sygnału internetu i komputer nie wykrywa też żadnej sieci wifi. 

 

Czy opis wyposażenia jaki był podany przez sklep jest zgodny z moją sytuacją i nie powinienem niczego więcej wymagać czy jednak mam możliwość odbierania internetu w komputerze przez wifi tylko nie ogarniam sposobu?

 

W menadżerze urządzeń przy pozycji karta sieciowa mam poniższe elementy:

- Kontroler Realtek PCIe GBE Family Controller

  • Urządzenie Bluetooth (Protokół TDI RFCOMM)

  • Urządzenie Bluetooth (sieć osobista)

 

Jeśli opis ze sklepu zgadza się z aktualnym działaniem to co powinienem dokupić, aby mieć możliwość odbierania sygnału internetu przez wifi w stacjonarnym bez potrzeby podłączania kabla?

 

Dane ze sklepu: 

 

Bezprzewodowa łączność - Obsługa interfejsu sieci bezprzewodowej WiFi 802.11n umożliwia uzyskanie wyższych prędkości przesyłu danych i większej przepustowości. Dzięki temu, możesz szybko pobierać lub korzystać strumieniowo z dużych plików multimedialnych, a pełnia dostępnych aplikacji komunikacyjnych da Ci możliwość bezproblemowej komunikacji z rodziną i znajomymi.

Procesor

Intel Core i5-4460 (4 rdzenie, od 3.20 GHz do 3.40 GHz, 6 MB cache)

 

Chipset

Intel Lynx Point

 

Zainstalowana ilość pamięci RAM

8 GB (DIMM DDR3, 1600 MHz)

 

Maksymalna obsługiwana ilość pamięci RAM

16 GB

 

Ilość gniazd pamięci (ogółem / wolne)

2/0

 

Karta graficzna

NVIDIA GeForce GT 705M

  • Intel HD Graphics 4600

 

Wielkość pamięci karty graficznej

1024 MB GDDR3 (pamięć własna)

 

Dysk twardy

1000 GB SATA 7200 obr.

 

Wbudowane napędy optyczne

Nagrywarka DVD+/-RW DualLayer

 

Dźwięk

Zintegrowana karta dźwiękowa zgodna z Intel High Definition Audio

 

Łączność

Wi-Fi 802.11 b/g/n

LAN 10/100/1000 Mbps

Bluetooth

Tak masz WiFi, a jeśli Ci nie wykrywa, to znaczy, że problem leży w systemie i/lub sterowniku. Ja niedawno nabyłem Dell Inspirion 15 3542 i bardzo często pod Windows 8.1 co któreś wyłączenie, a nawet co któreś uśpienie występuje problem, który polega na tym, że system wykrywa wszystkie sieci oprócz mojej, albo nie wykrywa żadnej, podczas gdy Linux na tym samym komputerze zawsze wykrywa wszystkie sieci. No i wszystko wraca do normy, gdy uruchomię Linuksa. Na innym laptopie pod Vistą miałem to samo. Najwyraźnie Windows jest tak upośledzony, że nie radzi sobie z WiFi i żyje jeszcze XX wiekiem, albo programiści piszą na Windows tak słabe sterowniki do karty sieciowej. A podobno to Linux ma problemy ze sterownikami i obsługą WiFi…

W Dellach sterownik jest zarówno do WiFi jak i Bluetooth. W sumie jedno i drugie to sieć bezprzewodowa i możliwe, że działają nawet na jednym, wspólnym układzie. Jednak specjalistą od sprzętu nie jestem, więc tylko domniemam.

To jeśli sprzętowo mam możliwość odbierania sygnału przez wifi to… jak ogarnąć Windows 8.1 ku temu? :) 

Hej,

  • A czy karta WiFi jest widoczna w menadżerze urządzeń? Możesz pokazać screena z rozwiniętą gałęzią kart sieciowych?
  • Czy w aplecie Panel sterowania\Sieć i Internet\Połączenia sieciowe widoczne jest połączenie bezprzewodowe?
    Pozdrawiam,

Dimatheus

Poniżej wklejam screeny według pytań.

 

Moja prośba do Was o opinie. Czy według zapisu z oferty na podstawie której kupiłem komputer mogę wymagać, aby komputer wyposażony był w kartę sieciową wifi lub cokolwiek innego co umożliwi mi odbieranie sygnału wifi?

Nie korzystałeś czasem z opcji odinstaluj sprzęt? Wątpię, aby w nowym laptopie nie było WiFi. Przeinstaluj sterownik, bo jak pisałem, do WiFi i BT jest wspólny sterownik. Możesz jeszcze pobrać dowolną dystrybucję Linuksa, np. Ubuntu i przy pomocy polecenia lspci sprawdzić czy karta sieciowa jest dostępna. Linux pokaże więcej, niż Windows, a jeśli nie wykaże na liście karty sieciowej, to znaczy, że jest ona albo odłączona, albo to wada produkcyjna i możesz to reklamować.

Nic nie odinstalowywałem. To jest stacjonarny komputer :slight_smile: Jak orientowałem się w internecie, powinna być chyba karta sieciowa podłączana z tyłu z “antenką”, a nic takiego nie ma. Spróbuję na razie z tymi sterownikami. 

Hej,

Zgadza się - powinna być karta z antenką, ewentualnie karta podłączana bezpośrednio do portu USB - takowa może mieć antenkę bądź nie. Z menadżera urządzeń jasno wynika, że karty WiFi brak.

Pozdrawiam,

Dimatheus

Byłem pewny, że chodzi o laptop. Jeśli to stacjonarka, to spore prawdopodobieństwo, że karty WLAN nie ma. Jeśli w sklepie wmawiali, że jest taka karta, to reklamuj to jako niezgodność towaru z umową. Jeśli taka informacja była na etykiecie i taki sam komputer jest nadal dostępny w sprzedaży w sklepie lub na stronie internetowej, to zrób zdjęcie etykiety lub strony internetowej, bo po reklamacji mogą zmienić treść etykiety.

W liście sprzętu masz jeden znak zapytania - Inne urządzenia… Czy możesz wkleić screen po rozwinięciu drzewa oraz z zakładki właściwości tego co tam się znajduje ?