Wi-Fi i łączność smartfona z komputerem

Jak w temacie ; pytanie do doświadczonych Forumowiczów.
Jaki program polecacie do wymiany danych komputer-telefon po wi-fi.?
Skłaniałbym się ku płatnym, o niezbyt wygórowanej cenie.

Można darmowym uruchomić FTP na Androidzie (jednak nie instaluj aplikacji co nie miała od kilku lat aktualizacji gdy twój Android nie jest równie stary np. 5 (Lollipop)) i na komputer np. FileZillę.

Ja lubię https://f-droid.org/en/packages/org.primftpd/, za obsługę FTPS, awaryjnie w tle można sięgać po nieszyfrowane FTP.

W drugą stronę pewnie też się da znaleźć darmową aplikację typu FileZilla Server i na telefon aplikację do łączenia się po FTP (wtedy aplikacja może być lekko zestarzała).

Być może dobry manager plików Android ma obie funkcje (serwera i łączenia się z serwerem).

Niby aplikacją 2 w 1 jest:


Możliwe, że ktoś zaproponuje NAS i instrukcję „obstrugi” jak połączyć go z Androidem.

1 polubienie

Yyyyy ale jak to, zdjęcia wymieniają się same, Google zdjęcia, dokumenty tak samo, Google dokumenty, notatki również, keep, maile też, hmmm muzyka jakaś, ale to też wystarczy w dysku umieścić i w zasadzie to do czego jeszcze jakieś programy?

Może on chce być offline a nie, zależny od uptime serwerów Google.

https://status.cloud.google.com/

Zazwyczaj aplikacje do FTP nie spamują, zaktualizuj mnie lub mnie nie użyjesz w porównaniu do mObywatel / mojeIKP / edoApp / Moje e-Paragony. Można też je pobierać z np. F-Droid.

Ja ostatnio łączyłem tel. z kompem za pomocą Solid Explorera (darmowa wersja na Androida. Ma też wersję płatną). Ma dużo możliwości podłączeń + obsługuje dyski chmurowe. A na kompie skonfigurowałem sobie FTP w TotalCommanderze i teraz wystarczy kilka kliknięć i szybko przesyłam pliki po wi-fi. Ale posiada też opcję połączenia tel. bezpośrednio z LAN. Ostatecznie zastąpił mi „Files” od Google’a :wink:

:innocent: no tak, chciałbym coś wrzucić z PC na telefon a, i vice-versa. Ale dajmy temu spokój…Chodzi o coś innego - używałem AirDroid, ale jakoś miałem zawsze z nim problem :cry:
Panowie poruszają się w „zaawansowanym” słownictwie / którego czasami jako „beginner” w starszym wieku :face_with_hand_over_mouth:, nie w pełni rozumiem/
Idzie o taką aplikację jak np. AirDroid…Czy dla Wszystkich jest zrozumiałe co piszę i o co proszę.? :hugs:
@yumie - jabyś to szerzej rozwinął…
Czy zamiast T. Commandera , można by użyć np FilaZilla.?

Po prostu… instalujesz Solid Explorera na tel.,a na kompie program, który obsługuje FTP. Potem na tel. uruchamiasz SE,a na kompie program do FTP. W telefonie wybierasz sobie adres i port FTP. A na kompie wpisujesz te dane i je zapisujesz. Tak, Zamiast Commandera moze być FileZilla.
Potem tylko szybko klikasz zapisane połączenie FTP i łaczysz sie z telefonem po wifi.
Dodam jeszcze, ze producent pisze na swojej stronie w Play Store, ze to zamknięte oprogramowanie, które tworzy sam, więc zakładam, że żadnych trojanów tam nie powinno być.

Total commander + dodatek klient SMB (obie aplikacje na androida.).

@anon42271672,
A zamiast TComandera - FileZilla ? / pytam gdyż mam ją na swoim PC
A co to jest to „SMB”…można to pobrać z PlayGoogle.?

próbowałem tej konfiguracji. Nie podobała mi się :slight_smile:

@yumie…piszesz o propozycji @ sadaj72…?

tak

Jaki program polecacie do wymiany danych komputer-telefon po wi-fi.?

  • Wifi Direct
  • serwer SMB na Windows™ <=> router <=> CX File Explorer (Android)

Moje oczekiwanie ; ma to być PROSTE ! - kilka kliknięć - to dla Starszego Pana :hugs: ale ciągle na etapie „beginner,a”… :face_with_hand_over_mouth:

Tez kierowałem się prostotą. Dla mnie rozwiązanie, które proponuję takie jest. Ale to już sam musisz zdecydować czego spróbujesz :slight_smile:

@marcin82…dzięki, ale to nie dla mnie ! - nie opanuję tego. :cry:

Proste przecież, bez instalowania chłamu z serwerem pośredniczącym „SebixChomikRLZManagerxD”:
Udostępnianie Folderów w Windows 10 - YouTube .
How to access your computer files from phone? |WIRELESSLY| 🔥🔥🔥 #AXT - YouTube .

@yumie - dzięki, pozostanę przy Twojej propozycji - i zabieram się za test + konfig…

ok :slight_smile: w razie czego pytaj, to pomogę :slight_smile:

@marcin82,
Tobie także podziękowania ! - do testów !