Wi-Fi i ok. 3 km

Witam!

Wpadłem na pomysł żeby stworzyć sieć Wi-Fi z Kumplem który mieszka ok. 3 km odemnie.

Chciałbym się dowiedzieć jak takie coś zrobić jakie anteny, ile nas by to wyniosło, i przede wszystkim konfiguracja.

W swoim domu mam dwa kompy, na moim jest Neostradka udostępniona na komp brata (Lan) i jeszcze chciałbym podłączyć się siecią do kumpla nie udostępniając JEMU internetu (ma swoją też neostradke).

Mój-----internet Kumpel---------internet

\ + /

/

Brat

Mniej więcej tak chyba :wink:

Sprobuj zainstalowac program Hamachi. Polega to na tym iz stwarza sie siec podajac nazwe sieci i haslo a pozostali dolaczaja sie do stworzonej przez Ciebie sieci wisujac ta sama nazwe i to samo haslo. Program ten umozliwia wymiane plikow. uwazam ze warto sprubowac. Wi-fi o takiej mocy nadajnika bedzie dosc drogie. Czytaj posty o Hamachi nizej

3 km. hmm ciężko powiedzieć, zależy od widoczności między wami itp. do tego kabel powinien mieć długość jak najmniejszą jaką się da i naprawdę dokłądnie go zarobić. wbrew pozorom dużo to daje. ale warto spróbować.

LiL Banana: To jest teren zabudowany czy nie ? POdaj więcej szczegółów :confused: