WI-FI Mash do domu od D-Link

Witam!
Czy te urządzenia, do których linki są poniżej będą w stanie pokryć powieżchnie domu piętrowego ok. 150 m2?
Router:

Repeater:

Tu jest jeszcze video z recenzją, gdzie gość opowiada o tych urządzeniach:

Co wy o tym myślicie i jak z wydajnością oraz prostotą konfiguracji jako Mash? Te repeatery mają WI-FI AC1300, a router - AC1900. Będzie to w czymś przeszkadzać lub spowalniać sieć?

Pytam, bo obecnie w domu mam dwie sieci, co mnie trochę irytuje, a po drugie może będę miał też multiroom od Cyfrowego Polsatu, więc WI-FI musi być porządne.

Z góry dzięki za wszelką pomoc.
Pozdrawiam!
Dawid

Zanabylem ostatnio coś podobnego od tplinka deco i na dwóch kondygnacjach po 100m2 daje spoko radę.
Usytuowanie urządzeń na środku kondygnacji.
Ściany z gazobetonu 12/24.
Konfiguracja prosta, dla mnie zbytnio. W zasadzie nic poza nazwą sieci nie da się ustawić. Nie podoba mi się też konieczność integracji z chmurą

Kabel jest pewniejszy, jeżeli masz możliwość pociągnięcia kabla, to lepiej kupić 2 porządne AP z funkcją centralnego zarządzania.

Działać będzie tak jak najsłabsze ogniwo, tzn jeżeli pomiędzy routerem a repeaterem będzie słaby sygnał, to na wyjściu repeatera prędkości też nie będą zadowalające.

Możesz kupić przez internet i sprawdzić czy parametry sygnału będą odpowiednie, jeżeli nie, to zwrot w ciągu 14 dni.

Będzie wtedy jedna sieć WI-FI? Jakie modele polecasz? Z tym kablem to nie bardzo, bo jeden router jest na parterze, a drugi - na piętrze. Musiałbym ciągnąć kabel przez schody i pokoje, co by było trudne do wykonania i by utrudniało oraz przeszkadzało np. w sprzątaniu lub komforcie poruszania się po domu.

Można dokupić jeszcze jeden repeater i to wszystko połączyć w Mesh.

im więcej punktów tym lepiej będzie działać.

Będzie wtedy jedna sieć WI-FI? Jakie modele polecasz?

Będzie tyle sieci wi-fi ile sobie skonfigurujesz, może być jedna, mogą być np. trzy.
UniFi AP AC są ok, ale są jednocześnie dość drogie. Ale to już profesjonalny sprzęt który nie powinien sprawiać żadnych problemów czy niespodzianek.

Takie małe “kółeczka” bez anten mają pokryć 150m2 powierzchni? Po drugie to drogie jest.

No jest, wymaga również dedykowanego kontrolera lub aktywnej aplikacji do zarządzania siecią punktów dostępowych.

WI-FI musi być porządne.

Albo porządne, albo tanie :stuck_out_tongue_winking_eye:
BTW jak to wi-fi to ma być jeden laptop i telefon, to pewnie wcale nie musi być porządne.

Odnośnie samego d-linka, weź pod uwagę że ten producent niezbyt rzetelnie podchodzi do tematu aktualizacji firmware swoich urządzeń, co w przypadku sprzętu sieciowego nie świadczy o nim zbyt dobrze.

Jeśli miałbym wydać na sprzęt jakości TP Linka prawie kafla i jak Ty zastanawiać się czy zadziala, to wolalbym wydać ją na sprawdzony sprzęt - UAP AC LR.

Takie 2 AP spokojnie pokryją Ci dom i być może naeet kawałek dworu.

Te małe kółeczka bez anten, mają 3 zajebiste anteny pod obudową, które miażdzą to badziewie od D Linka.