Wi-fi "N" - opłaca się

No właśnie.

Czy poza zwiększonym zasięgiem opłaca się zmiana infrastruktury swojej domowej sieci.

Słyszałem, że szybkość w najnowszym standardzie sięga 300 Mb/s ale jeżeli usługodawca wyznacza ci 2Mb/s to jaki jest tego sens?

PS. Jeżeli się myle poprawcie bo kiepsko się znam na sieci…

wi fi jest moim zdaniem gorsza niż przewodowa kablówka czy tego typu internet.jak wieje wiatr lub leje deszcz czy też drzewo obok domu które stoi na trasie transferu rusza się to połączenie często jest zrywane lub spada do 0 praktycznie.nie polecam

Ale czy jak jest wi-fi w standardzie “N” to dane ściągają się szybciej?’

Najwyższy transfer to chyba 20Mb/s . Oferuje go UPC.

Ale przecież standard “G” obsługuje do 54Mb/s.

Więc jaka jest różnica?

skoro jest to siec domowa to chodzi takze o predkosc wymiany plikow miedzy komputerami. W tym wypadku 54 Mb/s a 300 Mb/s to ogromna roznica (wymiana plikow miedzy komputerami) ale predkosc sciagania i wysylania (internet) nie zwiekszy ci sie bo jest ogranbiczona przez dostawce np 2 Mbps - to moje zdanie - jesli sie myle niech mnie ktos poprawi

Głupoty gadasz, aż tak czuje WiFI nie jest, pozatym tu mowa o domowym WiFi ^^ Wiadomo że WiFI na 99% nigdy nie będzie lepsze od kabla.

Widział 54mbit ^^^^ między dwoma komputerami WiFi pośredniczy AP, udało mi się wydrzeć 11Mbit to jest dla mnie i tak niezły wynik.

Między kompem WiFi do AP o 30cm oddalonym i dalej skrętka do komputera(dobry komputer) nic nie było robione osiągnołem 18-stały w porywach do 22Mbit ;p

Co do N to też pewnie należałoby skrócić to co podają o jakie 60%, jak dla mnie B by starczyło ;]

Dla mnie by się nie opłacało, jeżeli by był doby zasięg to te 20Mbit chello bym pociągnął prawie na G :stuck_out_tongue: czyt. bez przeszkód i odległość z 10m max.

A jeżeli przesyłasz okutne pliki i często to bym się może i porwał na to N ale nic z D-linka, gdybym miało się kase.

Takto, z komputera stacjonarnego zrobiłem sobie przechowywalnie plików, co mi nie potrzebne będzie na razie to kabel podpinam pod WRT54GL, odpalam stacjoarnego i kablem śmigam po 10MB-80Mbit.

Jeżeli tylko między komputerami jest 300Mb\s to się nie opłaca.

A taką rewolucje z tego robili…

Znaczy nie wiem jakie są realia, ale jeżeli to ta sama częstotliwość(a jest) to wątpie aby taki skok naprzód był.

Takto mało kto takie co kupuje, bo to i karta droga jak ktoś kupuje i AP czy Router swoje kosztuje, wole Linksys WRT54GL w b/g z Tomato za 170zł dajmy niż jakiegoś D-linka Dir z mimo(mniej martwych punktów 2-3 antenki) za 300 czy 350zł z N ;p

Od przesyłania to są kable i tak dzisiaj 40GB przesyłałem i zeszło a szło non stop prawie 90Mbit więc max właściwie połączenia.

Tak się spodziewałem…

No to zostanę przy moim wi-fi z live boxa.