Wi fi na dwa piętra orange

witam

Będę podpisywał umowę z orange i mam pytanie czy zmiana rutera np. na taki TP-LINK TD-W8960N poprawi mi sygnal na 1 pietrze gdzie korzystam najczęściej z wi fi ? Obecnie netia z ruterem od nich daje mi średni sygnał z częstymi przerwami (strony się naprawdę długo ładują ).Mam tez pociągnięty kabel telefoniczny starego typu miedzy pietrami (dwa telefony stacjonarne na jednej lini ) Czy lepszym rozwiązaniem będzie ruter i drugi ruter jako przekaźnik internetu tylko ze z wykorzystaniem tego starego kabla telefonicznego (po przebudowie nie mam możliwości położyć nowego kabla) . Czy lepiej kupić jakaś antenę wzmacniająca ? , Internet przez elektryczność odpada oddzielne liczniki .

Z góry dziękuje za pomoc

Kupuj kabel ethernet i podłączaj go od tego rutera bezpośrednio do twojego komputera. Maksymalna długość 100metrów.

Żadna antena nie zrówna się szybkości kabla.

A jak chcesz żeby więcej twoich urządzeń miało internet np telefon, kupuj swój ruter do twojego mieszkania i podłącz do niego ten kabel co idzie od rutera na dole.

Tylko lepiej zebys kupił ruter wifi.

hawai ,

Rejestrując się na niniejszym forum zobowiązałeś się przestrzegać jego regulaminu. Niestety, w tym momencie łamiesz go nie tytułując poprawnie tematu, nie używając polskich znaków diakrytycznych (ą, ę, ć, itd.) oraz popełniając błędy ortograficzne. Proszę zapoznać się w pierwszej kolejności z regulaminem forum, a następnie z tym tematem. Po zapoznaniu się proszę poprawić tytuł tematu, używając przycisku zmien.gif

wiem ze kabel był by najlepszy ale nowego kable nie mam jak położyć a ten stary jest już zamurowany tak że go nie wymienię… szukam jakiegoś innego najlepszego rozwiązania

Jeśli ten kabel telefoniczny idzie bezpośrednio do twojego mieszkania, kupić ruter adsl

i wsadzić tam ten kabel telefoniczny żeby internet działał.

Jak nie idzie to zwyczajnie przedłuż ten kabel telefoniczny poprzez złączkę telefoniczną+kabel i dalej wiadomo.

Jeśli zależy ci na WIFI będziesz musiał dokupić antenę, im dłuższa tym lepsza, oczywiście dobierając do odpowiedniego modelu rutera.

reasumując dokupię drugi ruter adsl z wifi i to wystarczy żeby mieć mocny sygnał na wifi górze ? ten kable idzie od ulicy na 1 piętro tam się rozchodzi na dwa tel stacjonarne i znowu rozgałęzieniem idzie na dol ,gdzie rozchodzi się na ruter z podpiętym komputerem biurowym i 1 tel stacjonarny … wielkie dzięki za rozwiązanie rozumiem ze rutery będę musiał skonfigurować tak samo bo jest jeden abonament z orange .

Ale napisałeś, że będziesz podpisywał nową umowę z orange, to znaczy że orange musi jakoś bezpośrednio kablem telefonicznym lub przez nadajnik gsm dotrzeć do ciebie. A jak nie da rady to lipa.

Musisz mieć ten kabel telefoniczny dociągnięty do twojego mieszkania, i tam zainstaluj ten ruter adsl.

Jeśli ten kabel telefoniczny jest taki okrągły to lepiej nic sam nie kombinuj, a jeśli jest taki płaski - złączka telefoniczna+kabel do twojego mieszkania.

Uwaga! Zeby mieć internet ADSL musisz mieć taki mały filtr tuż przed ruterem. Zwykle dołączają do rutera.

http://www.cbelektron.pl/images/21015.jpg

tak ja mam kabel telefoniczny dognieciony do domu , telefony stacjonarne i 1 ruter-wifi na nim działa… możne to inaczej rozpisze jak to wygląda … kabel od ulicy->góra tel stacjonarny ->gora -2 tel stacjonarny -> rozgałęzienie na dół -> dół tel stacjonarny -> dół ruter .

A teraz zamiast 2 tel stacjonarny podepnę drugi ruter adsl z wifi i będzie mocny sygnał na 2 pietrach .

Czy mogę prosić o jakiś link jak to skonfigurować ( Ruter Simens 504AG i Netger DGN1000 ktory mam w domu ) artykuły jakie do tej pory znalazłem mówią ze się nie da bo będą konflikty . Ze trzeba kablem od rutera do rutera ?Mogę dokupić inny ruter tylko żeby to działało…

moment moment…

Chcesz połączyć rutery adsl kablem telefonicznym? Wykluczone. Tylko i wyłącznie kablem ethernet.

Pod jeden numer telefoniczny i kabel telefoniczny może iść jeden ruter.

Nie ma możliwości aby w domu pod jednym numerem telefonu podłączyć obydwa rutery pod ten sam kabel telefoniczny.

Nie wiem czy o to ci chodziło napiszę instrukcję połączenia.

ruter-modem-adsl (lepiej nowszy):

tam ustaw modem - hasło i login, zeby się połączył z internetem,

od złącza bocznego (nie głównego) ethernet podłącz kabel ethernet i podłącz do drugiego rutera, do głównego złącza (charakterystycznie wyprofilowane)

ruter drugi: powinien automatycznie wykryć sieć i podłączyć się do niej.

Na obu włącz wifi jak chcesz mieć wifi w całym domu.

merliner w zasadzie ma rację, ale…jednak mogą być podłączone do linii telefonicznej dwa routery ALE NIE MOGĄ BYĆ WŁĄCZONE (tzn zasilane) W TYM SAMYM CZASIE.

Przepraszam merliner , ale to nie jest żadna złośliwość z mojej strony - po prostu lata pracy w branży… ostatnio pomarańczowej…

@hawai, mogę Tobie zaproponować poniższe rozwiązania:

  1. jeśli najczęściej korzystasz z wi-fi na 1-wszym piętrze proponuję zainstalować nasz router ADSL, a następnie pociągnąć kabel Ethernet na dół do TP-linka.

  2. możesz także użyć Liveplug’a, który poprzez sieć energetyczną (w obrębie jednej fazy) służy do transferu danych pomiędzy dwoma gniazdkami Ethernet (popularne rozwiązanie w domach ze słabym zasięgiem wi-fi).

Pozdrawiam

Krzysztof

Orange Ekspert