Wi-Fi na dwóch routerach jednocześnie

Posiadam dwa routery z wi-fi. Jeden P6331-4A który łączy się z internetem przekazuje internet (działa na nim wi-fi) na drugi router, ten drugi chciał bym, aby odbierał neta z tego głównego routera i też miał aktywne wi-fi. czy li jak w tytule dwa routery spięte kablem i na obu działające wi-fi. W jaki to sposób mogę zrobić ? Bo jeśli mam ten drugi router w trybie bridge sygnału wi-fi nie widać. Internet z neostrady. Prosił bym o jakieś podpowiedzi bo nie bardzo wiem jak to ugryźć :).

Sprawa jest bardzo prosta - ustaw w routerze SSID, hasło WPA/WPA2.

Kolejna sprawa to wyłącz DHCP.

Połączenie z routera brzegowego do powiedzmy expandera to LAN---->Lan

Tak powinno działać - adresacje nada router brzegowy a expander będzie tylko access pointem.

Nie wiem czy dobrze rozumiem, router brzegowy ma mieć włączony DHCP, a ten drugi spięty LANem ma mieć wyłączony DHCP? Na obu urządzeniach mam mieć identyczne SSID? Czy może być różne ?

Edit: Jeśli dobrze rozumiemy się powinny być różne dla własnej wygody co bym wiedział, że w tym koncie używam Wi-fi z brzegowego routera, a w innym znów z tego drugiego?

Róźne SSID - reszta OK.

Aby było takie samo SSID to trzeba by je podłaczyś w systemie WDS - ale to już inna bajka.

Chyba, że oby 2 te routery obsługują WDS-a?

Jeśli nie to jak wyżej i różne SSID

Zanim edytowałem już odpisałeś wielkie dzięki, w takim razie czysto teoretycznie wiem w praktyce się okaże :D.

Edit:

Zrestartowałem oba routery do ustawień fabrycznych router brzegowy skonfigurowałem tak aby mieć w nim połączenie z neostradą i działające wi-fi z własna nazwą SSID: DOM i hasło. wszystko pięknie działa internet jest wi-fi tez działa to drugie urządzenie na krótko kablem podpiłem tylko do laptopa, aby wejść w ustawienia przestawiłem na tryb pracy Bridge szukając gdzie wyłączyć DHCP w sekcji LAN wyskoczył komunikat, że urządzenie pracuje w trybie Bridge i DHCP zostanie automatycznie wyłączone wiec dałem ok. Ustawiłem Wi-fi z inna nazwą DOM1 i identycznym hasłem, bo to raczej jest bez znaczenia komórką sprawdziłem, że widnieje pod taką nazwą, wylogowałem się zaniosłem router w docelowe miejsce wpoiłem kabel z routera brzegowego w pierwsze gniazdo a w drugie laptopa na kablu. Internet się pojawił na laptopie. Ale nie świeci kontrolka od Wi-Fi :(. mogę jakoś teraz wejść w ten nie brzegowy router do ustawień ? na krótko kablem jak spinam ma adres 192.168.1.100, ale jak to wpisuje nic nie wchodzi :frowning: funkcjonuje tylko bez znaczenia na jakim komputerze ip do ustawień routera brzegowego ;). Może to banalne, ale nie jestem w tym ekspertem wszystkiego uczę się sam często metodą prób i błędów :). Czy też tak jak teraz tutaj :wink: Tak wiec prosił bym o jakieś rady :).

Edit2:

Temat do zamknięcia :). Znalazłem ręczna opcje wyłączenia DHCP i wszystko działa tak jak powinno :). Wielkie dzięki za pomoc :)! Pozdrawiam!