Wi-fi na odległość 4km. Jak?

witam mam u siebie w domu Livebox neostrada tp…teraz mam takie pytanie czy jest możliwość abym mogła udostęonić sygnał osobie która mieszka z 5 km dalej.jeśli tak to jaki sprzęt. antena jest potrzebna…z góry dziekuje

witam serdecznie .

:o zakładam , że to pytanie jest ze swej natury dobrym hiciorem na rozruszanie niepowtarzalnej imprezy.

wifi przy bardzo dobrym sprzęcie ma szanse do 150 m.

ale nigdy nie słyszałem o pomysle by sygnał wifi przesyłac na odległość 5 km…

w dobie dzisiejszych technologii jest to niemożliwe … :smiley:

Wykonalne jest, :google:

304 km - rekord światowy - http://www.gizmag.com/go/7878/

218 km - polski rekord - http://www.chip.pl/news/internet-i-siec … kilometrow

Tak, dotyczy standardu 5GHz.

Do autora - odpuść sobie, realizacja takiego połączenia jest droga + skomplikowana.

Udostępnić internet radiowo można, potrzeba dokupić dwie anteny kierunkowe i AP. Instrukcje łatwo znaleźć w sieci.

no dobra a nie ma jakiś anten które wyłapują sygnał?? powiem od razu że się nie znam

A jest sens wydawać duże (ogromne?) pieniądze na infrastrukturę do takiego połączenia WiFi skoro obecnie np. w Play można mieć internet mobilny za 19,90zł (pakiet 2GB)?

znalazłam coś takiego Aktywna antena 17dBi ZE złączem USB 10m - zasięg nawet 7 km

Aktywna antena 17dBi z podpięciem komputera poprzez złącze zrobić USB, spełnia funkcje Klienta Sieci 802.11b/g/g + 2.4GHz 54Mbps z interfejsem USB 1.1/2.0. Urządzenie pracuje zarówno w trybie “b” 11Mbps JAK i “g” (54Mbps), charakteryzuje je DOSC Wysoka MOC wyjściowa Toru radiowego - 17-18 dBm, Małe rozmiary dodał estetyczne Wykonanie. Bezpieczeństwo transmisji wspiera kodowanie WEP z kluczem o długości 64/128/256-bit dodał WPA…

ale jak pisałam jestem w tym temacie zielona

Dodane 05.02.2013 (Wt) 15:54

tak można ale nie wszedzie jest zasięg z pleya :frowning:

Z tego co pamiętam w umowach z TP S.A. było zastrzeżenie, że nie można udostępniać połączenia internetowego poza lokal na który usługa jest zarejestrowana.

Technicznie to możliwe ale podejrzewam, że problemów z tym byłoby więcej niż korzyści…

:roll:

@gabi12

Tu nie chodzi tylko o odebranie sygnału, większym problemem (kosztem) będzie jego nadanie…

Na taką odległość ping wynosiłby, masakrycznie dużo -,-

Dlaczego? Jak długo według Ciebie zajełoby fali elektromagnetycznej przebycie tego odcinka?

Zbudowanie takiego linku nie powinno być problemem jeżeli pomiędzy tymi punktami jest widoczność. Koszt realizacji takiego połączenia nie jest wbrew pozorom kosmiczny, a opóźnienie w transmisji byłoby do przyjęcia. Zobacz to urządzenie: http://www.cyberbajt.pl/produkt/3224/ub … 22dbi.html popytaj również specjalistów na Trzepak.pl :slight_smile:

ok dzięki popytam

Po co Ci WiFi do budynku oddalonego o 5 KM? Potrzebujesz sieci lokalnej?, czy tam żaden dostawca nie doprowadza kabla? Ubiquiti to koszt 300zł za sztukę potrzeba 2 takie anteny czyli 600zł a i tak przy takiej odległości mogą wystąpić zrywania połączeń.

W teorii się pewnie da. Ja na chińskim złomie z allegro na dookólnej antence potrafiłem łapać sieci z 1-2km w otwartym terenie, ale jakość takiego połączenie to masakra. Jak wiatr zawieje :stuck_out_tongue: Raz sieć jest, raz nie ma… żeby coś w necie sprawdzić to się trzeba napracować.

To chyba nawet nie jest w pełni legalne żeby udostępniać internet poza swój lokal ?? . A tak 5 Km to zapomnij za wysokie koszty