Wi-fi na odległość 4km. Jak?

(Zelik13) #1

witam mam u siebie w domu Livebox neostrada tp...teraz mam takie pytanie czy jest możliwość abym mogła udostęonić sygnał osobie która mieszka z 5 km dalej.jeśli tak to jaki sprzęt. antena jest potrzebna..z góry dziekuje

(haxorek) #2

zapomnij

(Filifera) #3

witam serdecznie .

:o zakładam , że to pytanie jest ze swej natury dobrym hiciorem na rozruszanie niepowtarzalnej imprezy.

wifi przy bardzo dobrym sprzęcie ma szanse do 150 m.

ale nigdy nie słyszałem o pomysle by sygnał wifi przesyłac na odległość 5 km…

w dobie dzisiejszych technologii jest to niemożliwe … :smiley:

(Semtex) #4

Wykonalne jest, :google:

(skrzek) #5

304 km - rekord światowy - http://www.gizmag.com/go/7878/

218 km - polski rekord - http://www.chip.pl/news/internet-i-siec … kilometrow

Tak, dotyczy standardu 5GHz.

Do autora - odpuść sobie, realizacja takiego połączenia jest droga + skomplikowana.

(Shuin) #6

Udostępnić internet radiowo można, potrzeba dokupić dwie anteny kierunkowe i AP. Instrukcje łatwo znaleźć w sieci.

(Zelik13) #7

no dobra a nie ma jakiś anten które wyłapują sygnał?? powiem od razu że się nie znam

(kamil_w) #8

A jest sens wydawać duże (ogromne?) pieniądze na infrastrukturę do takiego połączenia WiFi skoro obecnie np. w Play można mieć internet mobilny za 19,90zł (pakiet 2GB)?

(Zelik13) #9

znalazłam coś takiego Aktywna antena 17dBi ZE złączem USB 10m - zasięg nawet 7 km

Aktywna antena 17dBi z podpięciem komputera poprzez złącze zrobić USB, spełnia funkcje Klienta Sieci 802.11b/g/g + 2.4GHz 54Mbps z interfejsem USB 1.1/2.0. Urządzenie pracuje zarówno w trybie “b” 11Mbps JAK i “g” (54Mbps), charakteryzuje je DOSC Wysoka MOC wyjściowa Toru radiowego - 17-18 dBm, Małe rozmiary dodał estetyczne Wykonanie. Bezpieczeństwo transmisji wspiera kodowanie WEP z kluczem o długości 64/128/256-bit dodał WPA…

ale jak pisałam jestem w tym temacie zielona

Dodane 05.02.2013 (Wt) 15:54

tak można ale nie wszedzie jest zasięg z pleya :frowning:

(SilberPunkt) #10

Z tego co pamiętam w umowach z TP S.A. było zastrzeżenie, że nie można udostępniać połączenia internetowego poza lokal na który usługa jest zarejestrowana.

Technicznie to możliwe ale podejrzewam, że problemów z tym byłoby więcej niż korzyści…

:roll:

(Semtex) #11

@gabi12

Tu nie chodzi tylko o odebranie sygnału, większym problemem (kosztem) będzie jego nadanie…

(Guildos) #12

Na taką odległość ping wynosiłby, masakrycznie dużo -,-

(charper) #13

Dlaczego? Jak długo według Ciebie zajełoby fali elektromagnetycznej przebycie tego odcinka?

(Marcin1990) #14

Zbudowanie takiego linku nie powinno być problemem jeżeli pomiędzy tymi punktami jest widoczność. Koszt realizacji takiego połączenia nie jest wbrew pozorom kosmiczny, a opóźnienie w transmisji byłoby do przyjęcia. Zobacz to urządzenie: http://www.cyberbajt.pl/produkt/3224/ub … 22dbi.html popytaj również specjalistów na Trzepak.pl :slight_smile:

(Zelik13) #15

ok dzięki popytam

(Loombago) #16

Po co Ci WiFi do budynku oddalonego o 5 KM? Potrzebujesz sieci lokalnej?, czy tam żaden dostawca nie doprowadza kabla? Ubiquiti to koszt 300zł za sztukę potrzeba 2 takie anteny czyli 600zł a i tak przy takiej odległości mogą wystąpić zrywania połączeń.

(lith) #17

W teorii się pewnie da. Ja na chińskim złomie z allegro na dookólnej antence potrafiłem łapać sieci z 1-2km w otwartym terenie, ale jakość takiego połączenie to masakra. Jak wiatr zawieje :stuck_out_tongue: Raz sieć jest, raz nie ma… żeby coś w necie sprawdzić to się trzeba napracować.

(CHUDYxp) #18

To chyba nawet nie jest w pełni legalne żeby udostępniać internet poza swój lokal ?? . A tak 5 Km to zapomnij za wysokie koszty