Wi-fi na odległość 700m. Jak?

Witam,

mój problem jest taki, tp nie chce mi podłączyć internetu (tzn. podciągnąć linii bo jak stwierdzili nie opłaca im się). Mam możliwość “ściągania” internetu z innego domu oddalonego o jakieś 700m. Czytałem o tym trochę i samo to, że będzie zasięg nie gwarantuje mi połączenia.

I tu moje pytanie…jakie urządzenia będą mi potrzebne do czegoś takiego. W domu “źródła” internetu mogę założyć antenę zewnętrzną np. kierunkową. To samo mogę zrobić w domu bez neta z tym, że tam chce ten sygnał ściągnąć a telefon czy laptop mi tego nie gwarantuje. Mój pomysł jest taki…

Ruter----->Antena zewnętrzna---->Odbiornik zewnętrzny----->Ruter----->Urządzenia(lapek, tel itd.).

Doskonale wiem, że sygnał nie będzie bezstratny, chce mieć w miarę stabilny internet. Jak to zrobić i z jakimi urządzeniami. Poniżej wkleiłem link z mapką satelitarną miejscowości i zaznaczonymi domami (widać jakie są zabudowania)

https://maps.google.pl/maps/ms?msid=214 … 3,0.021136

Potrzebujesz 2x Access Pointy, 2x antena (panel), 2 komplety okablowania (ewentualne przedłużki do anten), 2 komplety uchwytów do anten (jeśli będzie taka konieczność), router (najlepiej z WiFi).

W punkcie dostępowym (tam gdzie Masz możliwość wzięcia neta) łączysz AP z istniejącym routerem, konfigurujesz AP.

Po swojej stronie konfigurujesz AP do łączności z dostawcą, podpinasz router i konfigurujesz własną sieć już u Siebie.

Tak ustawione i skonfigurowane łącze powinno zapewnić Ci stabilną pracę.