WI-FI na pc zamula

Witam. Tak jak w temacie prędkość łącza na stacjonarnym wynosi od 5mb/s do 15mb/s przy dobrym wietrze natomiast na laptopie (to samo pomieszczenie) od 17mb/s do 25mb/s natomiast jak podłącze laptopa poprzez Lan śmiga z 100% wydajnością łącza czyli 32mb/s czasami go poniesie do 35mb/s niestety nie mam możliwości sprawdzić jak się zachowuje stacjonarny po lanie. Router jest w standardzie b/g w odległości 7 metrów + ściana od stacjonarnego. A niedawno robiłem mu formata i dalej to samo, system operacyjny Win 7 x64, podejrzewam Nortona ale po jego odinstalowaniu jest to samo. Wiec zostaje Windows teraz pytanie czy ktoś spotkał się z czymś takim?

czasami tak bywa, ze nie wiadomo dlaczego tak bywa :wink:

moje zdanie jest takie ze nie ma co się przejmować bo i tak nie pobierasz z neta danych z prędkością 1MB na sekundę wiec czy masz przepustowość 5 czy 25 to raczej nie ma znaczenia, no chyba że masz neta powyżej 25MB

Ja tutaj wnioskuję, że kolega ma łącze 32 Mb/s, a więc co prawda nie powyżej 25 MB/s, ale powyżej 25 Mb/s już tak.

Uruchom na obu program inSSIDer, i odczytaj, jaka jest różnica w poziomie sygnału na obu komputerach. Jak na stacjonarnym będzie gorzej, to prawdopodobnie dobrym pomysłem byłaby zmiana karty sieciowej, ew. anteny na taką o większym zysku (ale bez przesady, po prostu na większą prętową).

Może tak się dzieje dlatego, że karta komp. stacjonarnego, wraz z anteną, znajduje się praktycznie przy podłodze, za komputerem, przy ścianie, a laptop zwykle znajduje się na biurku i ma otwartą przestrzeń :slight_smile:

dobra panowie doszedłem w końcu do tego Wi-Fi vs LAN

LAN wygrywa poszedłem na skróty kopiłem dzisiaj kabelek i po kabelku ładnie śmiga.

Karta Wi-Fi w standardzie b/g ma prędkość max 54mb/s przy ładnym sygnale u mnie były 3/4 kreski na chyba 6 nie pamiętam teraz ale prędkość czasami mi pokazywało od 1mb/s do 48mb/s wiec prawdo podobnie wina karty

Nic w tym dziwnego :slight_smile:

A gdzieś czytałem ze win 7 tez potrafi z mulic neta czy to prawda ?

Jak cały system jest zmulony, to i internet będzie działać wolno.

TO to wiem ale akurat chodzi mi o coś innego, gdzieś czytałem ze win 7 ma zarezerwowane 20% przepustowości łącza na aktualizacje

Teraz czy to prawda?

Nigdy o tym nie słyszałem. Jeśli chcesz się dowiedzieć, jest coś takiego, jak wyszukiwarka internetowa.