Wi-Fi niewidoczne dla laptopa LENOVO

Dzień dobry,

mam problem ze znalezieniem domowej sieci WIFI (od Vectry) w laptopie LENOVO Ideapad 300-17ISK.
Co ciekawe nie mam problemu ze znalezieniem innych sieci od tego operatora - oraz podłączeniem się z hotspotem generowanym przez telefon.

Do tej pory próbowałem:

  • wyłączyć / włączyć kartę sieciową,
  • przeinstalować sterowniki (pobierałem ponoć najbardziej aktualne bezpośrednio ze strony lenovo),
  • restartować router,

W czym może tkwić problem? Bardzo dziękuję za pomoc

Moze być ukryta a własciwie jej SSID i wtedy jej nazwa nie jest rozgłaszana.

1 polubienie

Zapomniałem wspomnieć o jeszcze jednym szczególe - ta sieć jest widoczna przez WIFI w telefonach… nie podejrzewam więc, że mogłaby być ukryta

Wykluczyłbym, że jest chronione przez WPA3 bez awaryjnego wsparcia na WPA2-Personal.

Może też być, że się awaryjne WPA2 nie aktywuje poprawnie by sieć wykryć.

Laptop jest starszy i pewnie ma tylko Wifi 2.4Ghz. Teraz większość routerów domyślnie przedstawia się jako Wifi 5Ghz. Trzeba wejść do panelu admina routera i wybrać coś w rodzaju „wspólna konfiguracja Wi-Fi dla 2.4 GHz i 5 GHz” i to wyłączyć. Wtedy router będzie rozgłaszał dwie sieci. 5Ghz i 2.4Ghz. Telefon zobaczy obie a laptop tylko tą 2.4Ghz

To pisz dokładnie bo potem byle @krystian3w sie wymądrza. Jak to byle @krystian3w, który nie rozróżnia słowa „może” od „jest” :man_facepalming:
A jak na razie to napisałeś

Sieć Vectra Domowa? a nie publiczna! Może się mylę.

tak jak napisał Bradlee, sprawdź czy masz właczoną siec 2.4 Ghz, zobacz jak sie nazywa i jej szukaj, w starych sprzętach możesz mieć jeszcze problem z połaczeniem, przynajmniej ja tak miałem, musiałem włączyć w routerze podwójne IP, ale raczej ci to nie grozi, w startym sony tak miałem, nie widział adresów 192.168.100.1 musiałem zmienić na 192.168.0.1