Wi-Fi Ograniczone w laptopie

Hej,

A jak działają inne strony? Też jest zwolnienie działania czy problem dotyczy tylko FB?

Pozdrawiam,

Dimatheus

Z tymi routerami też bywają problemy. Zastanawiam się, czy problem nie powstał w chwili podłączenia do wi-fi o jedno urządzenie za dużo, stąd byłoby ograniczenie.

Może dostawca ograniczył, czy sprzęcior mało doskonały i nie nadaje się do gromadzkiego korzystania jeszcze przez przykładowo sąsiadów…

Policzmy: kabelkiem pc, wi-fi: smartfon, tablet, niesprawdzany ps3, laptop. No, ale to @matidobryworms13 wie, co podłączał i kiedy.

Pytanie jeszcze, czy uaktualnił router do nowszej wersji. Bo jak piszą, to starszy niebezpieczny sprzęt http://pclab.pl/news56464.html

Pozostaje dzwonić do dostawcy i konkretnie żądać wyjaśnień dotyczących uaktualnienia routera, dotyczących każdego urządzenia korzystającego z internetu.

 

W pomieszczeniu w którym nie ma laptopa zasięg łapię przy drzwiach a w innych miejscach trzeba z 5-10 minut odczekać zanim złapie, i jeden mimowolny ruch laptopa i wszystko się wali. Tak było z modemem PLAY ONLINE, tam też miałem problemy. Mam nadzieję że reset laptopa pomoże bo to może kwestia systemu skoro na smartfonie i PS3 działa bez zarzutu a karta sieciowa nie mogła się popsuć od niczego. Gdy przenoszę laptopa słyszę że coś lata w środku, i to nie brzmi jak śrubka. Sprawę zawieszam do momentu przywrócenia ustawień fabrycznych laptopa

Hej,

To może świadczyć o tym, że karta WiFi w laptopie po prostu jest poluzowana i stąd problem z zasięgiem sieci. Nie dzieje się przypadkiem tak, że po poruszeniu laptopem, pokazuje się komunikat, że nie znaleziono żadnej karty WiFi?

Pozdrawiam,

Sieci, albo że sieć jest ograniczona, poluzowana karta też może być przyczyną czegoś takiego?

 

Mówiąc coś innego niż śrubka miałem na myśli odłamek czegoś, więc to jednak śrubka. Karta mogła się poluzować. Ja używam podstawki chłodzącej i źle ją wyjmuję, zamiast odłożyć laptopa na bok to wysuwam podstawkę z pod laptopa i narażam go nie tylko na poluzowanie się podzespołów komputera ale też na potencjalne złamanie ekranu. Więc poluzowanie się karty sieciowej jest prawdopodobne ale upewnimy się po tym jak zresetuję laptopa do stanu fabrycznego (przywrócę Windows 8)

Wygwiazdkowanie kilku liter nie czyni z wulgaryzmu pięknego słowa. Za stosowanie nieodpowiednich słów na forum wręczam punkty do profilu i jednocześnie proszę o edycję powyższego zdjęcia.

W przeciwnym razie temat trafi do Kosza.

Hej,

Ewentualnie spróbuj z poziomu Panelu sterowania i apletu Sieć i Internet\Zarządzaj sieciami bezprzewodowymi usunąć zapisane ustawienia sieci. Później spróbuj połączyć się ponownie korzystając z przycisku WPS na routerze.

Pozdrawiam,

Na ruterze nie ma przycisku WPS bo to nie ruter tylko modem DSL z funkcją sieci bezprzewodowej tam jest tylko 7 diod, u nas świeci się 6 pierwszych.

Dioda 1. Power

Dioda 2. DS

Dioda 3. US

Dioda 4. Online

Dioda 5. Ethernet

Dioda 6. Wireless

Dioda 7. Phone

Na razie szykuję się do resetu laptopa do ustawień fabrycznych. Jeśli Wi-Fi po resecie dalej będzie szwankować zawołam specjalistę żeby umocnił kartę sieciową (i przy okazji wyjął śrubki i naprawił problem z niewykrywaniem baterii :smiley: )

Ale na razie jeszcze mam Windows 10 więc sugestie ewentualnego rozwiązania problemu podawajcie bez skrępowania :wink:

Hej, 

Technicolor posiada przycisk WPS. Jak działa i gdzie się znajduje znajdziesz w instrukcji obsługi - dodaję linka: klik - na stronie 11 i 12.

Jeśli nie korzystasz dodatkowo z telefonu z UPC, to jest jak najbardziej OK.

Pozdrawiam,

Dzięki za porady ale jednak wolę zawołać fachowca by umocnił kartę sieciową

Miaem dokadnie taki sam problem, problemem okazaly sie sterowniki. Sciagnij sobie jakis program ktory  sam sciaga i aktualizuje sterowniki powinno pomoc.

Patrz na nazwę tematu

Zmieniłem nazwę tematu. To nie jest wina sterowników. Dlaczego doszedłem do takiego wniosku? Bo mój laptop wykrywa tylko 3 sieci a powinien wykrywać ich co najmniej 10 (tak właśnie było zanim nie pojawił się mój problem). Czyli w laptopie coś jest nie tak. Pytanie tylko dlaczego stało się to nagle i niespodziewanie. Hmm

Jak zaktualizować sterownik Atheros?

Informację otrzymałeś w innym temacie. Nie widzę sensu powtarzać jej i tutaj.

to jest wlasnie argument za tym ze to problem ze sterownikami, slabo obsluguja sprzet przez co wydajnosc jest nizsza.

Ciekawe czemu to się stało dopiero w październiku jak Wi-Fi mam od kwietnia

 

Chociaż w sumie @Suami777 ma rację. Wiecie do czego doszedłem? Programy do aktualizacji sterowników przy aktualizacji pierwszego sterownika tworzą punkt przywracania systemu. Mógłbym odnaleźć w laptopie mamy punkt przywracania systemu z dnia 16 października i (teoretycznie) przywrócenie konfiguracji przed momentem aktualizacji sterownika karty sieciowej mamy mogłoby mi naprawić Wi-Fi w laptopie