Wi-Fi Ograniczone w laptopie

Moja mama się skarżyła że na jej komputerze stacjonarnym są problemy z internetem. 2 razy w ciągu dnia pisze Kabel Sieciowy jest odłączony. Mówiła że wycofa Wi-Fi. Postanowiłem to naprawić i zaktualizować jej sterownik karty sieciowej. Jednak to nie pomogło, poza tym mama powiedziała mi że to normalne. Ale kiedy jej zaktualizowałem sterownik w moim laptopie Wi-Fi zaczęło szwankować. Wi-Fi Ograniczone, Nie można połączyć się z tą siecią, zasięg znacznie się pogorszył. Aktualizacje sterowników na moim laptopie pomagały tymczasowo a diagnozowanie problemów w ogóle nie pomagały. Nie wytrzymałem i przywróciłem mamie sterownik. Ale to nie pomogło bo na dzień następny znowu mam w laptopie te same problemy. Dlaczego!!! Pomocy! Co się stało z dawną kondycją Wi-Fi i co mogę zrobić aby ją odzyskać!

Naszym dostawcą internetu jest UPC. Mama pracuje po kablu a ja łączę się przez Wi-Fi.

Karta sieciowa mamy:

Realtek RTL8102/RTL8103E Family PCI-E Fast Ethernet NIC

Karta sieciowa mojego laptopa

Qualcom Atheros AR9485WB-E6 Wireless Network Adapter

 

Problem Wi-Fi w laptopie rozpoczął się kiedy zaktualizowałem sterownik mamy (Realtek). Przywrócenie sterownika mamy dało tylko chwilową poprawę więc pytam się do cholery co jest grane.

Znalazłem jakieś usługi

 

atherossvc.jpg

cos jeszcze.JPG

hmm.jpg

uwierzytelnianie.JPG

ale pewnie nie będzie można zobaczyć tych obrazów. A czemu

Nie podałeś w jaki sposób łączysz się z siecią, jaki router posiadasz, jaką kartę sieciową posiadasz w komputerze stacjonarnym i laptopie etc. 

W związku z powyższym jedyną osoba która może ci pomóc jest wróżka tudzież inna osoba posiadająca szklaną kulę.

Naszym dostawcą internetu jest UPC. Mama pracuje po kablu a ja łączę się przez Wi-Fi.

Karta sieciowa mamy:

Realtek RTL8102/RTL8103E Family PCI-E Fast Ethernet NIC

Karta sieciowa mojego laptopa

Qualcom Atheros AR9485WB-E6 Wireless Network Adapter

 

Problem Wi-Fi w laptopie rozpoczął się kiedy zaktualizowałem sterownik mamy (Realtek). Przywrócenie sterownika mamy dało tylko chwilową poprawę więc pytam się do cholery co jest grane.

Moja mama ma Windowsa XP i aktualizacje gotowe do zainstalowania. Myślicie że jak zainstaluję te aktualizacje to z Wi-Fi będzie lepiej?

Nie. To inna sprawa. To na urządzeniu z wi-fi kłania się konfiguracja sieci bezprzewodowej, a trzeba koniecznie zwrócić uwagę na sterowniki dedykowane pod sprzęt i pod system. W laptopach jest tak, że sterowniki są dobrane przez producenta, który daje system, sterowniki i capware.

Czytaj to tak: Jeśli producent laptopa nie przewidział sterowników pod windows 10 dla sprzętu dedykowanego przykładowo dla windows 7, ani nie zaktualizował (u mnie Acer też nie przewidział tego, nie udostępnia sterów pod windows 10 dla mojego pięcioletniego sprzętu) - to w obawie nieprawidłowego funkcjonowania systemu, pod który nie ma dedykowanych sterowników - ani myślę narażać laptopa na wadliwe działanie. A niech następne 5 lat śmiga. Sterowniki pod sprzęt u producentów podzespołów, to loteria i wielkie ryzyko, od uszkodzeń sprzętowych, do nieprawidłowego działania.

Chciałoby się napisać, że jesteś szczęściarzem, że tylko wi-fi szwankuje deko. Choć czasami pomaga taka bzdura, jak wyłączenie i włączenie routera. Taki reset.

Jest jeszcze jedna sprawa, że pobierając najnowsze sterowniki do karty sieciowej, zaczynasz od sprawdzenia, czy producent nie ma nowszych sterowników do chipsetu. W laptopach najlepsze sterowniki to te, dopasowane do urządzeń w modelu i do systemu.

Od kiedy zauważyłem na speed teście, że download i upload jest trzy razy mniejszy, jak na pc (ten sam kablowy internet przez router), to od razu stać mnie było na kabelek za 5 złotych, żeby podpiąć laptop. Net dostał skrzydeł.

Tak zgadza się, aktualizowalem mamie mikroukład (chipset). Może powinienem też przywrócić chipseta i wszystko wroci do normy

Po drugie używam laptopa w osobnym pomieszczeniu, przenioslem go do pomieszczenia gdzie znajduje się router i zasięg wynosił 4 kreski. No właśnie. Tylko 4! Coś osłabiło zasięg wykrywania. W smartfonie i tablecie WiFi działa normalnie. Ja mam Windows 10 od dnia premiery i wszystko dzialalo, to dlaczego nagle od piątku przestało działać? Moim zdaniem coś w komputerze mamy nie współdziała z moim laptopem po aktualizacji sterowników mamie. Skoro nie karta sieciowa to Mikroukład czyli Chipset. Tylko jak go do cholery znaleźć w menedżerze urządzeń?

O, chyba znalazłem

Gy5PSK.png

Tylko który to chipset? Chyba wszystkie

Jeśli Twoja mama ma pc z XP, na kabelku z routera, to masz tam ustawione we właściwościach połączenia lokalne. Jest jeszcze drugie ale, bo w usługach XP masz usług konfiguracja zerowej sieci bezprzewodowej. To niepotrzebna usługa, gdy pecet na kabelku. Jeszcze może mieszać usługa agent ochrony dostępu do sieci. Też piąte koło i wozu. Te dwie usługi maja być zatrzymane, a tryb uruchamiania wyłączony (we właściwościach usług).

Poza tym, nic w pc nie może Ci mieszać w wi-fi. Piszesz, że “W smartfonie i tablecie WiFi działa normalnie”, a więc trzeba zostawić niewinnego XP. Nawet router niewinny. Nie bij młotkiem. To jakaś aktualizacja w laptopie mogła namieszać. A możesz przywrócić system w laptopie sprzed wystąpienia problemu?

Nie mogę teraz przywrócić ustawień fabrycznych laptopa bo nie mam nośnika z odpowiednią ilością gigabajtów do zrobienia kopii zapasowej osobistych plików. Później wam zobrazuję jak wygląda łączenie się z wifi w laptopie od piątku 16 października

Powiedz mi jak znaleźć te usługi o których wspomniałeś. Jak masz XP to skołuj program do robienia screenów połącz screeny w paincie i wyślij na imageshack, link daj

Aktualizowałem chipset mamie i podejrzewam ten chipset o problemy, nie przywrócę sterowników chipsetu póki nie pokażę wam mojego problemu z wifi obrazowo

Jak chcesz. Wyłączone, włączone - wszystkie z jednym na czerwono zakreślonym. Czyli - klikasz panel sterowania, narzędzia administracyjne, usługi. Potem na każdą usługę PPM i wybierasz, czy ma być zatrzymana, czy uruchomiona i jest tryb uruchamiania na automatyczny, na ręczny i na wyłączony. Potem trzeba albo tylko OK, albo zastosuj i OK, gdy zmieniasz tryb uruchamiania. Po wszystkim robisz restart XP.

http://prntscr.com/8tn2yu

http://prntscr.com/8tn36s

http://prntscr.com/8tn3dz

Od lat tak system chodzi sprawnie.

Z Wi-Fi w laptopie Windows 10 nie pomoglo.

https://imageshack.com/i/p8rmYOvfj

https://imageshack.com/i/pbYIMNz8j

https://imageshack.com/i/pbqLpDhoj

Hej,

A możesz napisać, jako dokładnie router od UPC posiadasz? Czy oby na pewno łączysz się z poprawną, czytaj swoją siecią WiFi?

Pozdrawiam,

Sprawdź w ustawieniach karty sieciowej WiFi jak masz skonfigurowane:

  • poziom zabezpieczeń (zalecane WPA2 Personal),

  • szyfrowanie (zalecane AES).

A jak to się robi w Windows 10?

Technicolor TC7200 U

– Dodane –

Nawet w pomieszczeniu w którym jest ruter również jest Wi-Fi ograniczone! Czemu!

Trwa Identyfikowanie. Dlatego

To już było ustawione

Hej,

  • A jak inne urządzenia? Też nie mają teraz dostępu do sieci po WiFi?
  • Próbowałeś uruchamiać ponownie router z UPC?

Pozdrawiam,

Smartfon i Tablet mają normalnie Wi-Fi. Tylko PS3 nie sprawdzałem.

Nie próbowałem bo nie wiem jak zresetować Modem DSL którego Wi-Fi zostało uaktywnione (bo kiedyś było nieaktywne)!

Hej,

Chodzi po prostu o ponowne uruchomienie urządzenia. Odłączasz zasilacz z prądu na kilka sekund i podłączasz ponownie. Tyle.

Pozdrawiam,

Zrobiłem to ale narazie jestem w pokoju tym samym co ruter i mam 4 kreski tylko. Wcześniej laptop mi się włączał z komunikatem Brak Dostępnych Połączeń nawet gdy byłem w tym samym pokoju co modem, ale może po zresetowaniu będzie dobrze

Hej,

Może więc po prostu router się przywiesił i stąd problemy. Co do kreseczek z zasięgiem, jakoś bardzo bym się nimi nie sugerował.

Pozdrawiam,

A ■■■■. Dalej laptop ma problemy z wychwyceniem zasięgu w drugim pokoju. Może i pokazuje 4 kreski przy drzwiach ale Facebook nie chce mi pokazać nowych powiadomień, ładują się w kółko. Jestem pewien że ten post będzie się długo zapisywał.

O, zapisał się krótko :smiley: