Wi-Fi rozległe na cały świat :)

Gdyby tak Bill Gates kupił z 100.000.000 lub więcej nadajników internetowych Wi-Fi i rozmieścił je na całym świecie było by fajnie :slight_smile: nie ? :smiley:

W każdym zakątku świata internet xDDDD no ale to tylko spekulacje - w tym temacie piszcie co WY o tym myślicie :lol:

W końcu on zarabia 260$ na sekundę…

pozdrawiam,

Monka

No ale zapomniałeś dodać żeby było darmowe :] A po za tym lepszy by był już net satelitarny.

czy to by znaczyło że u mojej babci w piwnicy też by był internet ??

A często w tej piwnicy siedzisz ? pewnie będzie działać, ale strasznie wolno…

To wcale niegłupi pomysł. Choć standard WiFi może niekoniecznie jest najlepszym rozwiązaniem. Jednak myślę, że prędzej czy później powstanie naprawdę GLOBALNA sieć bezprzewodowa. Czy darmowa? Niekoniecznie. Zauważmy ilu jest potężnych ISP, którym coś takiego byłoby nie na rękę (choćby TP, jeśli chodzi o nasze podwórko). Jednak wg mnie internet powinien być tani, jeśli nie darmowy. Może stanie się z nim to, co z telewizją. Jeśli pominąć bzdurny abonament radiowo-telewizyjny, można odbierać TV całkowicie za darmo. Jednak nie wszystkie kanały, za te ciekawsze trzeba zapłacić.

Albo na najwyższym budynku na świecie umieścić potężny nadajnik Wi-Fi czy czegoś innego, i np. abonament na miesiąc 10euro, albo coś w tym stylu :stuck_out_tongue:

Lub wysłać w kosmos dużo satelitów i przez nie ściągać neta :-o

Macie jakieś inne pomysły?:>

pozdrawiam,

Monka

monka_aloha , chyba coś ci się pomyliło . On zarabiał 180 $ na sekundę ale parę dni po rozpoczęciu sprzedaży viste .

Ale fajni by było gdyby trochę się odwdzięczył za kupowanie Windowsa

ale moja babcia niema piwnicy :smiley: - żart na poziomie tego topicu

pamiętajcie że to co jest “za darmo” zwykle kosztuje najwięcej możecie doszukać się chociażby analogi w “darmowej” służbie zdrowia czy “darmowej” edukacji

A czy sprzedawca odwdzięcza ci się że kupujesz u niego chleb?

Żółta`Ciżemka , gdyby miliony ludzi kupowało by u niego chleb , to na pewno .

A poza tym nie ja to wymyśliłem .

No widzę, że temat kwitnie :smiley: tak dalej :slight_smile:

A tak btw. czy dla Bill’a Gates’a 60$ na sekundę to jakaś większa różnica?:smiley: No ale może miałem nieświeżą informacje jak tak to sory :oops:

pozdrawiam,

Monka

A czy nie lepiej składać petycje do urzędów gminy, by na swoich dachach umieszczali maszt z nadajnikiem ?

Wystarczy popatrzeć, w USA gdzie byś nie usiadł jest Wi-Fi. Czy legalnie czy nie, to zupełnie inny temat.

Proponowałbym, by Unia Europejska dofinansowywała takie przedsięwzięcia, by każdy cywilizowany członek miasta/wsi miał dostęp do internetu.

:slight_smile:

Kolego z góry, dobre założenie.

Może być też tak, że kandydaci na np. Burmistrzów albo Prezydentów miast wykonają takie przedwsiędziecie na koszt kandydowania do dalszej kadencji bądź do wyborów do sejmu, senatu, rządu…

pozdrawiam,

Monka

Taki internet to jest coś… Ale nawet nie musi być szybkie. Tylko żeby radziło sobie z wyświetlaniem większości stron. Albo Wi-Fi w każdej kawiarni/pizzerii. To było by coś :slight_smile: Biznesmeni jedzący pizze nad laptopem z klawiaturą nie zniszczalną.

W KFC i McDonaldzie takie coś już jest. A dlaczego tylko biznesmeni ?

Nie no taki kontrast. Pizza + garnitur = plamy :slight_smile: