Wi-Fi w Asusie nie działa!

Witam mam Asusa z kartą wi-fi Atheros AR5007EG! Mam problem karta nie moze znaleść żadnej sieci w tym mojej ! Zainstalowałem najnowszy sterownik a dokładnie taki http://www.atheros.cz/getfile.php. Po zainstalowaniu karta tez nie moze znaleść mojej sieci !Pisze ze system windows nie moze skonfigurowac tego połaczenia !Czyli zainstalowanie nowszego sterownika nic nie pomogło! Dodam ze Windows XP!

Sieć jest napewno właczona bo na drugim laptopie internet śmiga!!

Co mam zrobić aby to chodziło ?

A ze strony producenta laptopa nie możesz ściągnąć sterownika Wi -Fi pod XP -ka? ( jeżeli oczywiście jest to karta zamontowana fabrycznie )

podaj dokładną nazwę ( model ) swojego Asusa

  1. Nie używaj tylu wykrzykników, kropki też się nadadzą.

  2. Musisz ściągnąć jeszcze jeden programik, nie tylko sterowniki do karty sieciowej. Asus do obsługi jej wykorzystuje program mały.

tutaj link do strony Asusa, download dla F5SL.

PS. Podaj model Twojego laptopa, coś się znajdzie na pewno :wink:

Jest to model F5Rl . Kolego to jak byś mi pomógł to bym ci był bardzo wdzięczny. :smiley:

Tu masz download dla swojego Asusa. Wybierz, jaki system operacyjny chcesz, a następnie kliknij w + przy Wireless. Tam wybierz odpowiedni dla siebie kontroler WiFi (nie wiem, jaki jest do jakiej karty, mam troszkę inny model i mam bodajże 2 do wyboru :P). Poza tym, nie masz przypadkiem płyty ze sterownikami do laptopa ? :slight_smile:

O ile dobrze pamiętam, w tym modelu karta domyślnie pracuje w trybie AP i dlatego nie może się połączyć z żadną siecią. Wejdź do właściwości karty i zmień typ połączenia

Tak mam płytki do laptopa.

Jeśli masz, to na płycie są wszystkie sterowniki (bodajże biała płyta z niebieskimi wzorkami), łącznie ze sterami do WiFi…

Ale jak są te sterowniki podpisane ??

A jakieś inne sieci czy wyszukuje, czy żadnej… ?

Mam nadzieję, że zdajesz sobie sprawę iż WIFI w Asusach trzeba włączyć klawiszowo \FN+ F2 - jeżeli to ten model…

KOlego dobrze ze mnie uswiadomiłeś Nie no nie jestem taki ciemny !

Wogóle nic nie wyszkakuje nic nie wyszuka a nawet nie chce szukać tylko pisze ze windows nie moze skonfigurować tego połaczenia.

Spróbuj wykonać operację, o której pisał MarS. Tyle, że info jak to zrobić, to do niego kieruj. Ja mam niby tą samą kartę sieciową, ale u mnie bez problemów wyszukuje sieci i się z nimi łączy i nie wiem, gdzie zmienić podaną przez niego opcję.