Wi fi w laptopie Fujitsu siemens Amilo 3540 PI

Witam , mam oto taki problem , zainstalowałem sterowniki do tej karty wi fi , są na pewno dobre bo wcześniej było ok , a teraz gdy zainstalowałem nie mam monitorka z boku , czyli tak jakby mi nie wykrywało wi fi , nie wiem co jest przyczyną.

Mam Windows XP. Proszę pomóżcie mi. Próbowałem przeinstalowywać i dalej to samo.

Aha i jeszcze jedno jak patrze w menadżerze urządzeń to pokazuje mi inne urządzenia i są dwa znaki zapytania przy kontroler magistrali zarządzania systemem

i kontroler sieci. Jak to naprawić??

Znacie jakieś sterowniki do tego czy coś??

Twój laptop nie jest już przeznaczony dla starego Windows’a XP. Zastosuj Vistę albo Windows’a 7. Fujitsu nie wspiera Windows’a XP dla Twojego laptopa. Trudno będzie o sterowniki.

Umiesz czytać , pisałem , że wcześniej było ok , tzn. że jak miałem windowsa XP tego samego co teraz to mi wszystko działało , a teraz nie działa. Już rozumiesz??

A upewniłeś się, że twoja karta WiFi jest włączona? Proponuję Fn+F1 i zobacz czy to coś zmieni. To, że jest w laptopie nie musi wcale oznaczać, że domyślenie jest włączona.

Tak sprawdzałem jest włączona , wszystko jest.

Brak sterowników dla chipsetu i karty sieciowej.

Podaj identyfikator sprzętu.

Znajdziesz go w menadżerze urządzeń. Klikni prawym myszy na znaku zapytania w menadżerze urządzeń i wybierz właściwości. Potem zakładka “szczegóły” i w polu “Właściwości” wybierz “identyfikator sprzętu”

Następnie to samo dla drugiego wykrzyknika.

podaj te identyfikatory (nie pomyl się przy przepisywaniu a najlepiej je skopiuj). Wygląda on mniej więcej tak:

PCI\VEN_14E4&DEV_170C&SUBSYS_01F11028&REV_02

PCI\VEN_8086&DEV_2930&SUBSYS_11371734&REV_03\3&11583659&0&FB

PCI\VEN_8086&DEV_4232&SUBSYS_12018086&REV_00\4&B04CCE1&0&00E1

proszę bardzo skopiowałem , mam nadzieje , że pomożesz

Najpierw zainstaluj ten sterownik

następnie ten.

Ten drugi sterownik nie działa , jest napisane , że jest za nowy na ten system operacyjny , znasz jakiś inny pod XP?

W takim razie spróbujten sterownik

Jak nie zadziała to pisz. Poszukamy dalej.

Te nie działają , nie da się ich zainstalować , daj inne.

Problem jest w tym, że Fujitsu nie wspiera już Win XP. Jakiś sterownik ci wcześniej podpasował i musimy go znaleźć.

No to próbujemy dalej:

http://support.ts.fujitsu.com/Download/ … k%205100MC

Zaznacz: “I have read and agree to the terms and conditions.”

i pobierz.

dzięki za chęci i pomoc tak wgl. właśnie pobieram.

Dodane 09.10.2011 (N) 23:12

Pobrałem , zainstalowałem i jest ten monitorek , ale przekreślony , mam włączone WI FI , może zrestartować laptopa?

Zrestartuj. Sprawdź czy wszędzie gdzie się da czy masz włączoną kartę (menadżer urządzeń, przełącznik na obudowie, w panelu sterowania i połączeniach sieciowych - czy jak to się tam nazywało w XP)

Pokaż jeszcze screen z menadżera urządzeń.

Już nie trzeba. Wszystko działa , bardzo Ci dziękuję za pomoc , naprawdę widać , że Ci się chce , mam nadzieję , że jeżeli będę miał jeszcze jakiś problem to mogę pisać do Ciebie na PW. Dzięki wielkie jeszcze raz.

Nie ma sprawy.

Na PW raczej nie pomagam. Po to jest forum, żeby inni mogli korzystać z naszych porad w podobnych przypadkach.

Pozdrawiam…

A, no i pochwal się jak sobie z tym poradziłeś? :slight_smile: (tak dla potomnych)

I kto by pomyślał ze po tylu latach temat sie przyda. Dziękuje :slight_smile: