Wi-Fi w NETIi płatne (?)

Czy za wlączenie wifi w netii się płaci, czy nie ma dodatkowych opłat?

Nie rozumiem, jak za Wi-Fi można płacić? Doprecyzuj te pytanie.

Może mylisz Wi-Fi z ofertą mobilnego internetu? Jeżeli chodzi o Wi-Fi w domu to dostajesz Netia Spota i czy podłączysz przez kabel czy wi-fi nie ma znaczenia.

Pewnie jest tak samo płatne jak w TP (teraz Orange) lub MM, tzn. jeśli bierzesz od dostawcy “odpowiednie” urządzenie, to płacisz za jego dzierżawę (za LB w TP płaciło się 10zł miesięcznie przez 6-12 m-cy). Co innego jak podpinasz własne pudełko wifi pod dotychczasową sieć domową.

Innymi słowy można stwierdzić, że się płaci za wifi, ponieważ przeważnie tylko za takie urządzonka, z obsługą wirless, żądane są dopłaty (modem kablowy jest “za friko” dawany).

Ale żeby się upewnić, sprawdź ofertę i to czy i za ile dają w dzierżawę sprzęt z wifi.

Pytam się, ponieważ zdziwiła mnie nazwa “Netia Spot” oraz poniższy tekst:

http://www.netia.pl/oferta-dom/internet/internet-max-20.html

Po 1 ten Netia Spot to jedno wielkie g… szajs jednym słowem. Jeżeli masz zamiar korzystać z usług Netii gdzie wciskają Ci to coś to od razu kup normalny router z ADSL, bo będą tylko nerwy z przerywaniem połączenia, o ciągłych problemach z Wi-Fi nie wspomnę.

Po 2. Wi-Fi nigdy nie było, nie jest i nigdy nie będzie płatne. W tej reklamie chodzi o to, że posiadasz ten router z możliwościami udostępniania internetu przez Wi-Fi. Po prostu jest to zwykła oferta handlowa w której kupujesz od nich internet z tymże routerem.

Nie wiem czy moja odpowiedź jest satysfakcjonująca.

Czyli brać ofertę bez routera i kupić w jakimś salonie z ADSL?

Może LiveBox?

Nie płacisz za “Netia Spot” ani za dzierżawę w Netii od wybrania prędkości 2Mb/s do 5 lat :slight_smile:

Jedynie w wariancie 1Mb/s

Opłaty za Urządzenia

6.1. W przypadku zawarcia Umowy w zakresie Usługi Internetowej opartej na technologii ( CU-LLU-BSA ) , z wyjątkiem wariantu Usługi Szybki Internet 1M, umożliwimy korzystanie

z urządzenia Netia Spot, bez dodatkowych opłat na okres trwania Umowy, jednak nie dłużej niż przez 5 lat, do kwoty niepodlegającej opodatkowaniu; po tym okresie

do Rachunku będzie doliczana opłata miesięczna za korzystanie z Netia Spota, zgodna z Cennikiem, w wysokości 1,00 zł.

6.2. W przypadku zawarcia Umowy w zakresie Usługi Internetowej opartej na technologii ( CU-LLU-BSA ), w wariancie Szybki Internet 1M, oferujemy do wyboru:

6.2.1. Możliwość zakupu modemu ADSL w obniżonej cenie 39,00 zł albo

6.2.2. Możliwość korzystania z urządzenia Netia Spot z opłatą za dzierżawę w wysokości 4,99 zł miesięcznie.

http://www.netia.pl/oferta-dom/poradniki.html

Jak dają za 0zł to bierz po co płacić za urządzenie :slight_smile:

Tylko zamów przez internet bo masz wtedy:

3 miesiące za 1zł za internet

Netia Spot - zaawansowany router Wi–Fi bez dodatkowych opłat dla prędkości 2 Mb/s i więcej

HBO GO - możesz testować przez miesiąc za złotówkę

FON - dostęp do 6 mln darmowych hotspotów na świecie

Umową na 24 miesiące

Aktywacja 29zł

Wraz z aktywacją Usługi Internetowej w wariancie 2M, Max 20, Max 50 jednocześnie włączamy dwie opcje – Bezpieczny Internet oraz Wirtualny Dysk.

czy masz linię Netii ??? czy Tp-Orange ???

Sprawdź jaką dostaniesz maksymalną prędkość oraz na jakiej lini masz dostęp bo jak masz CU Netia to nie płacisz za utrzymanie lini w Netii i telefonu stacjonarnego nie musisz brać :slight_smile:

SPRAWDZANIE DOSTĘPNOŚCI I SZYBKOŚCI ŁĄCZA NETIA

SPRAWDZANIE DOSTĘPNOŚCI I SZYBKOŚCI ŁĄCZA TP-ORANGE

jak nie masz linii telefonicznej to wystarczy wpisać adres bez numeru telefonu :slight_smile:

Livebox jest do Neostrady.

W jakim salonie ??

Router z modemem ADSL kupujesz w dowolnym sklepie komputerowym.

Warunki Promocji - Netia Spot dla Abonentów z tej strony (na dole, pod kartą “Dokumenty”), jest dość zastanawiający zapis (możliwe, że jest ich tam więcej…)

Lepiej przewertować dokumenty, by po wyborze nie zdziwić się nt. opłat ;).

Swoją drogą te 99zł wygląda jak opłata za dzierżawę w tp-o, tyle że w netii od razu liczą “całość” (w tp aktywacja swego czasu kosztowała 1zł, ale do rachunku doliczano przez pewien okres 10zł za LB… teraz nie wiem jak jest, będę się interesował jak mi się termin przedłużenia umowy skończy).

Osobiście jak bym miał wybierać sam dostęp do internetu, nie brałbym od isp nic prócz prostego modemu z wyjściem eth. (w netii pierwszy z brzegu to jakiś ASMAX AR 901), ponieważ już posiadam własny router. Gdy bym go nie miał, zastanowiłbym się nad kupnem router’a z wbudowanym modemem (z tym że w takim wypadku, w pewnym sensie człowiek ogranicza się do konkretnych dostawców - aneksy na modemy…) lub wybrałbym router bez wbudowanego modemu. Dzięki temu mam sprzęt na własność, wybrany przeze mnie, niepodyktowany przez aktualnego isp i mogę go wykorzystać z innym dostawcą usług internetowych (po zakończeniu wcześniejszej umowy), nie mówiąc już o tym, że wybrany przez siebie router może być tańszy od aktywacji lub sumy opłat za dzierżawę ;).

Chciałem tylko wtrącić, mam ten router, do tego są 3 komputery i kilka telefonów na wi-fi wszystko lata bez zająknięcia kilka miesięcy.

Nie ma dzierzawy za netia spot na dzien dzisiejszy , kiedys byla ta oplata jednorazowa 99zl a teraz jest 0zl :slight_smile:

Polecasz jakiś? (Najlepiej jakiś z możliwością podłączenia dodatkowej anteny/anten, aby wzmocnić sygnał Wi-Fi, żeby na parterze i na piętrze był pełny zasięg:) ).

Router Asus DSL-N10 /lub wersja droższa N12

Netgear DGN2200

Sygnał rozchodzi się poziomo, więc zasięg góra/dół będziesz zapewne łapał, ale rewelacyjny nie będzie.

A po co ci pełny zasięg?? Przy systemowym wskaźniku wystarczą stabilne 3 kreski dla poprawnego działania sieci.

Z Routerów polecam Asusy wskazane przez Błażeja.

Mi nie chodzi tylko o podłączenie komputerów - one pójdą przez kabel. Przez Wi-Fi chciałbym podłączyć telefony oraz laptopa.

Routery firmy TP-LINK są nawet dobre sam posiadam starszą wersję modelu TD-W8951ND bo nowsza ma inny wygląd

Odradzam kupowanie Belkinów to chiński szajs