Wi-Fi w telefonie nie łączy sie z routerem

Witam kupiłem ostatnio telefon Pentagram Combo 4 (android 4.1) z wi-fi sieć wykrywa normalnie moc:Doskonała klucz prawidłowy gdy próbuje sie podłączyć do domowej sieci nic nie wyskakuje naciskam pare razy “połącz” i nic sie nie dzieje. Komputer przez wi-fi działa normalnie. Router jaki posiadam to “Linksys Wireless-G ADSL Home gateway WAG200G” internet telefoniczny .Bardzo licze na pomoc i z góry dziękuje.

Mam tableta na którym odbiera internet.sieć zabezpieczeń sieci to WPA-personal, zmieniałem na różne zabezpieczenia i nie dało to żadnego skutku. z mac adress też nic nie pomogło ;/

możliwe, że ruter ma ustawiony limit ilości połączeń wifi (limit przydzielanych ip dla tego typu połączeń) i używany sprzęt już go wyczerpał, a dla tel. po prostu brakło puli adresów

tzn. ? jak mam np. odblokować jedno miejsce ? resetowałem ruter - to nic nie dało…

Może skonfigurowałeś router na MAC ADRES i nie połączy Ci się z innym urządzeniem niż ten komputer z którego go konfigurowałeś ?

skonfigurowałem mac adres żeby wszystkie łączyło… a wyłączyć sie nie da

4 urządzenia korzystają z tego rutera i na wszystkich działa oprócz mojego telefonu ;/

Zrób reset telefonu przywracając ustawienia fabryczne, może to pomoże.

jak to się robi ? jest to mój pierwszy dzień z androidem…

właśnie znalazłem chwilka

nadal to samo ;/ sieć zapisana, ale nie podłączono

Musisz sprawdzić 2 rzeczy.

  1. Ustawienia routera czy ma włączone filtrowanie MAC adresów i jeśli tak to dodać MAC twojej komórki do ustawień routera. Bez tego połączysz się z routerem, ale nie będziesz miał dostępu do sieci wewnętrznej i internetu.

  2. Ustawienia komórki muszą się zgadzać z typem zabezpieczeń jaki masz ustawiony na routerze. Jak w komórce masz np WEP, a w routerze WPA2-PSK to się będzie krzaczyć.

Zrobienie ustawień fabrycznych w telefonie nic nie daje. To jest jedynie wyczyszczenie listy zapisanych połączeń, a to samo możesz zrobić ręcznie w telefonie.