Wi-Fi (WLAN) w 9300i nie działa

Witam! Mam problem z połączeniem się z siecią przez wi-fi. Mam do dyspozycji zabezpieczoną sieć z routera Linksys wag200g. Tryb uwierzytelnienia to WPA2-PSK, a klucz znam. Szyfrowanie ustawione jest na AES.

Wchodzę w wbudowaną przeglądarkę, wpisuję adres i klikam połącz. Wyskakują mi do wyboru Połączenia sieciowe:

Prosta sieć WLAN (mam ją tylko w zasięgu sieci wi-fi)

WAP Idea GPRS

Internet Idea

MMS Idea

Oczywiście GPRS mnie nie interesuje. Chociaż tak przy okazji: Jak łączyć się przez EDGE, a nie GPRS? Przez opcje Internet Idea tak?

Dalej. Wybieram pierwszą opcję i znajduje mi moją sieć. Wybieram ją. Wpisuje “klucz wstępnie udostępnimy” (chodzi o mój klucz tak?) I chwile telefon myśli, a potem znów wyskakują mi do wyboru Połączenia Sieciowe. I tak w kółko.

Później wszedłem w ustawienia bezprz. sieci LAN i w zakładce sieci wyświetla się moja sieć z bardzo dobrym zasięgiem. Utworzyłem od niej punkt dostępu, ale tu znowu muszę wybrać tryb uwierzytelnienia i inne. Czasem w ogóle tego punktu nie widzi, a jak widzi to z tego punktu nie wyszukuje mi sieci.

A może router inaczej ustawić? Ale jak? Mam być zabezpieczony.

Teraz mam jeszcze HotSpotFInder który znajduje multum sieci(nwet otwartych), ale z żadną się nie chce połączyć;/ POMOCY!

Czy ja dobrze zrozumiałem? Łączysz się z routerem przez wifi przez telefon z wifi podpiętym przez USB do kompa.

Jeżeli tak to podaj:

  1. jaki to telefon i jakiego oprogramowania używasz do połączenia się.

  2. czy w samym telefonie działa Ci internet po wifi?

  3. jaki masz system operacyjny, jeżeli XP i starszy to podaj również wersje service packa

Czasem telefon, lub system operacyjny nie działa po WPA 2 PSK (bo ma stare oprogramowanie do wifi), spróbuj zmienić dla testu na otwary klucz bądz WEP lub zwykłe WPA PSK. Jeżeli telefon działa tylko jako antena wifi to pod XPkiem musisz mieć jakąś poprawkę lub SP3.

Nie;)

Mam telefon z modułem wifi - NOKIĘ 9300i. Chce mieć w niej net z routera, ale nie mogę się połączyć.

Dla testu wyłącz w ogóle szyfrowanie i zobacz

Próbowałeś połączyć się po zmianie szyfrowania klucza, tak jak Ci podałem?

Jeżeli po zmianie klucza Ci się połączy to najprawdopodobniej oprogramowanie na tej Twojej noki jest trochę starawe i nie obsługuje tego typu szyfrowania (WPA2 PSK), spróbuj zrobić firmware update, powinno zadziałać.

Nie łączy się nawet na niezabezpieczonej sieci.

nawet jak stoisz koło routera?

może sformatuj go, robiło się to trzymając ctrl, alt i F z tego co kojarzę ale sprawdź (wkładasz baterię i trzymasz te 3 przyciski aż do pojawienia się komunikatu czy sformatować)

zrób kopię zapasową kontaktów i SMS bo się stracą… od razu po formacie połącz się z siecią WiFi (nawet bez włączania GSM)

Nawet jak jestem pół metra od routera. Formatowałem już;) Zapomniałem o tym wspomnieć. Możliwe, że moduł jest uszkodzony?

Najprawdopodobniej tak właśnie jest, skoro nie jest to raczej problem z oprogramowaniem.

Dzieki;) O to mi chodziło. Chciałem się upewnić. Telefon wraca do sprzedawcy w celu naprawy. Pozdro i dzięki

Dodane 24.01.2010 (N) 19:22

No to się skomplikowało… dziś przełączyłem na swoim routerze na sieć WPA Personal. Przez hotspotfindera w telefonie utworzyłem punkt dostępu i się połączyło. Co ciekawe ustawiło się na punkt dostępu bez uwierzytelnienia, a sieć ma uwierzytelnienie i telefon prosi o klucz. Wpisuje go i wszystko gra. Ale tylko na tej sieci. Inne nawet niezabezpieczone nadal nie działają. Z tego punktu dostępu znajduje tylko tę sieć. Co jest?!

Czy aktualizacja symbiana pomoże? Ile to kosztuje? Jak sprawdzić jaką mam wersję?