Wi-fi z Vistą

Witam,

mam taki problem, otóż używam internetu przez sieć bezprzewodową. Router Linksys WRT54GC i mój problem polega na tym, że łącze się z routerem (lapek) widzę sieć (komp stacjonarny win vista też bezprzewodowo) nawet mogę po sieci chodzić, a internetu nie mam nadal. Dostęp do internetu jest po adresach MAC, pinguję router, komp stacjonarny i wszystko jest dobrze, ale jak pinguję np. ping onet.pl to nie odpowiada. Ustawienia karty sieciowej są na automat (próbowałem także ręcznie ustawić i tez nic). Na routerze ustawione mam Typ zabezpieczeń: WPA2-Personal, Typ szyfrowania AES no i hasełko. Kombinowałem już na różne sposoby i nic. Resetowałem router i modem (kablówka UPC) i dalej nic.

Proszę o pomoc.

P.S. Przeglądałem forum całe i widziałem podobny temat z podobnymi (praktycznie identycznymi objawami) i robiłem tak jak tam jest napisane i nic nie pomaga. A najśmieszniejsze jest to, że wcześniej wszystko działało i było w porządku, żadnych problemów z tym. Lapek wrócił wczoraj z naprawy (wiatrak padł), ale to nie ma nic wspólnego z moim problemem. Moja kuzynka też na lapku nie może w ogóle znaleźć mojej sieci (win xp) ja chociaż widzę router i się z nim łącze a kuzynka nawet routera nie widzi. I nie wiem co jest nie tak.

Jak ktoś miał podobny problem i się z nim uporał, albo ktoś wie jak to zrobić to proszę o pomoc.

Z góry dzięki i pozdrawiam.

a DNSy masz dobrze ustawione ??

tak są dobrze ustawione, czyli jak z automatu to pobiera z routera i są takie same jak IP routera, ajk ustawiam ręcznie to i tak muszę takie same wpisywać, więc to nie tutaj leży pies pogrzebany.

edit

reinstalowałem sterowniki do karty sieciowej i dalej nic (arta sieciowa Intel® PRO/Wireless 3945ABG Network Connection )

jak lapek był w naprawie (na gwarancji) to wgali mi najnowsza wersje biosa PHOENIX … wczesniej mialem chyba PHOENIX 1.10 czy jakoś tak.

no ale net dalej nie chodzi tylko łączy sie z routerem

naprawdę nie mogę sobie z tym poradzić, pomóżcie proszę.

Dodane 18.07.2009 (So) 19:59

ipconfig.jpg

centrumsieciiudostepnia.jpg

jak co trzeba wpisac w cdm zeby pokazaly mi sie takie informacje??

Z góry dziekuje :slight_smile: :expressionless: :expressionless: :expressionless:

ipconfig.jpg

laur03 , ipconfig /all

Post 2000.

tak ipconfig /all a jak wpiszerz ipconfig /? to pokaża ci się komendy jakie można jeszcze użyć.

Dobra ale czy ktoś wie jak mi pomóc? Czekam na pomoc.

Powyłączaj wszelkie szyfrowania, blokady MAC i tym podobne. Napisz, czy po takim zabiegu ci działa i przywróć zabezpieczenia.

Popularny problem, że Vista ma problemy z pobieraniem DNSów.

Spróbuj ustawić ręcznie DNSy.

Kpc21 wyłączałem wszystko, przywracałem ustawienia fabryczne routera, potem też ustawiałem MAC i itd. i nic nie pomaga.

focuszgr też to robiłem, ale nie sądzę żeby miał z tym problem bo wszystko ściąga z DHCP, sprawdzałem ale to nic nie daje.

Myślałem że to może karta sieciowa mi padła, bo jak włożyłem inną to wszystko działało, a na tej nie chce działać. Poszedłem z lapkiem do serwisu, bo myślałem że mi coś spartolili jak go wcześniej oddawałem do naprawy. No ale patrze a gostek sprawdza, wybiera sieć tą co mają w serwisie, naciska połącz, wpisuje hasło, wszystko się łączy (tak samo jest i umnie, z tym że ja nie mam nadal neta) , odpala FF i tu ZOONK internet działa :shock: , ja tu mu mówie że on tu mi coś naczarował a on że nic nie zrobił, połączył się z siecią i jestt wszystko OK. No to ja biore go do domu a tu ■■■■ neta jak nie mialem tak dalej nie mam.

Ostatnio miałem tak też i co pomogło to że wpisałem ręcznie dns pierwszy bramy w routerze a drugi tps i zadziałało .

mi nic nie pomagało

ale dobra nie było tematu. Sprawa się wyjaśniła. Aż głupio mi to pisać ale nie miałem neta bo rachunki były nie opłacone. Jak się kapnąłem i zapłaciłem to pare dni minęło i mam neta spowrotem :slight_smile:

Sora jeszcze raz za łopot :smiley:

Proponuję zrobić prostą rzecz która powinna pomóc W właściwościach protokołu internetowego TCP/IPv4 połączenia bezprzewodowego masz ustawione zapewne Automatyczne pobieranie adresów IP oraz DNS Proponuje wpisać ręcznie adres DNS (podstawowy, preferowany) którym jest adres Twojego routera zapisać zmiany OK, zamknij i uruchomić komputer ponownie. W tym rozwiązaniu adres IP będzie nadal przydzielał Ci router, a DNS (wystarczy tylko wpisać DNS podstawowy inaczej preferowany)będziesz miał wpisany ręcznie Powinno to rozwiązać problem.

Gdy powyżej zaproponowane rozwiązanie zawiedzie możesz też przypisać statyczne adresy IP z zakresu adresów routera Maska 255.255.255.0. Brama i DNS są takie jak adres routera.