Wi-Fi zrywa połączenie, słaby download

Kliknij jeszcze na tą drugą kartę, wtedy pokażą się szczegóły. Niemniej z tego co widać karta standardu AC na pewno nie obsługuje.

Po kliknięciu nic się nie dzieje i nie ma żadnych szczegółów. Czy przyczyną może być wersja trial?

W takim razie wejdź poziom wyżej - do Sieć Windows.

Coś takiego:

Aktualnie masz bardzo niski link, tylko 6Mbps (karta obsługuje 300Mbps). Spróbuj zaktualizować sterownik do karty sieciowej do najnowszej wersji
https://downloadcenter.intel.com/download/27391/Intel-Wireless-Bluetooth-for-Windows-10?product=75174 - Bluetooth
https://downloadcenter.intel.com/download/27309/Intel-PROSet-Wireless-Software-and-Drivers-for-Windows-10?product=75174

Do testów można spróbować wyłączyć bluetooth-a, może coś to da.

Zainstalowałem sterowniki, uruchomiłem ponownie komputer, zrobiłem test i nadal jest taki sam transfer (maksymalnie 6Mb/s i ani drgnie). Bluetooth miałem cały czas wyłączony, gdy go włączyłem, transfer spadł do 2Mb/s. Jakieś jeszcze porady?
Dodam, że miałem wcześniej internet z Vectry plus telewizja, było 100Mb/s i spokojnie na Wi-Fi wyciągałem do 12Mb/s. Kurcze, od czego to zależy?

PS. Teraz faktycznie zmieniła się szybkość połączenia w programie AIDA do 300Mb/s, ale nie przekłada się to na download.

może za dużo sieci wifi w pobliżu działa? i kanały są zapchane, programem inssider(wersja 3 jest darmowa) sprawdzisz ile sieci działa w okolicy i na jakich kanałach,

Sprawdzałem tym programem bodajże wczoraj bo gdzieś na internecie wyszukałem i moja sieć była najwyżej, pozostałe były nisko na tym diagramie (nie wiem co to oznacza).

Zakładka 5GHz channels jest pusta?

Tak, pusta.

Czy ktoś jeszcze jest w stanie mi pomóc?

Powiem wam, że to są jakieś jaja. W dziale pomocy technicznej najpierw miałem konwersację z jedną osobą, która “doradzała” mi jak ewentualnie naprawić problem (oczywiście wszystko co ona poleciła zrobić już tutaj wy mi podaliście, tj. sprawdzenie kanałów, czy któryś nie jest obciążony i zalogowanie się na portal klienta żeby zmienić kanał - pytanie po co skoro był dobry?), po czym jak napisałem, że zależy mi na czasie bo mam dwa tygodnie na ewentualną rezygnację, otrzymałem odpowiedzieć od innej osoby:

W nawiązaniu do zgłoszenia informujemy, że zastosowano zmiany w konfiguracji modemu. Usługi powinny teraz działać zgodnie z Państwa oczekiwaniami.

I faktycznie, zwiększyli nieco kurek o 2-3 Mb/s. Możecie mi powiedzieć, skoro mogli od razu skonfigurować ustawienia modemu, żeby szybciej działał, to dlaczego nie zrobili tego w momencie instalacji usługi? Przecież płacę za 150Mb/s a nie 50… to są jakieś kpiny.

Powiedzcie mi, czy oni robią mnie w wała bo zwyczajnie wziąłem internet “na święta” w promocyjnej cenie?

Płacisz za 150 Mbps i wedle testu, który przeprowadziłeś na samym początku tematu przy połączeniu kablowym taką prędkość osiągasz. Gdyby twój laptop umożliwiał połączenie przez sieć 5GHz, to i wtedy prędkość byłaby zbliżona do tej na kablu. Na 2.4 GHz masz jest dużo sieci dookoła i to z pewnością wpływa na jakość połączenia.

Tak i ja to rozumiem, ale może mi ktoś wytłumaczyć, dlaczego jeszcze 4 miesiące temu miałem Internet wraz z TV z Vectry 100 Mb/s i faktycznie te 100 miałem? A teraz mam 150 i nie osiągam nawet połowy tego?
Ewidentnie coś tu jest nie tak bo sąsiedzi się nagle nie zmienili żeby zużywać kanały, dodatkowo skoro miałem możliwość wcześniej dużo lepszego downloadu to dlaczego teraz nagle nie mam?

Poza tym teraz widzę, że zmienili kanał z nieprzypisanego na jakiś 9.
Co z tego, skoro w testach pokazuje, że mam 50 Mb/s? Przecież test to test i powinien ukazywać zbliżony download/upload jaki mam. Ja już naprawdę nie wiem.