Wiadomość z 21 wieku

http://biznes.interia.pl/news?inf=740338

Ot wiadomść poczytajcie śmiechu warte , poprostu coś sie znalazło gdzieś zapodziane które powinno być opublikowane w ubiegłym wieku ale interia wypusciła ciekawostke techniczną 21 wieku , może jedyną taką nowoscią w tym artykule to to że karta tv będzie montowana jako chip płyty gł, wydaje mi sie że człowiek który pisał ten artykół ugrzązł w 20 wieku , i nie wydaje mi się żeby szybko sie przebudził.

taki mały cytacik z tego artykułu “Analitycy podkreślają, że nawet wtedy cały tuner TV satelitarnej będzie mieścił się na standardowej karcie rozszerzeń, którą będzie można włożyć w złącze na płycie głównej”

Takie tunerki satelitarne teraz już nie pamietam dokładnie czy były już cyfrowe czy tylko analogowe produkowane były już 20 wieku około 1995 roku może nawet wcześniej z tym że to Polski trafiały gdzieś w roku 1998 może 1997.

Ależ od roku są dostępne płyty główne z tunerem TV. Nie pamiętam kto je produkuje, chyba ASUS.

Ja miałem taki tuner pod wejscie PCI czy jakie tam ( to takie zwykłe białe gniazdo na pł. gl. ) i tak lipnie odbierały kanały TV że masakra zato radio to ściągałem z środkowej Polski ( a mieszkam w Kielcach ). A morał z tego taki że lepiej kupić iPlus i mieć (chyba) 250 kanałów telewizyjnych :smiley: I internet za “grosze”

Zbych1 : chyba coś ci się z czytaniem ze zrozumieniem stało… przeczytaj jeszcze raz tego newsa i powiedz o czym on jest ? Bo na pewno nie o tym że karta tv jest montowana jako chip płyty głównej :stuck_out_tongue:

TaOs ot cytat:“Według BTR, chipy tunera TV - podobnie jak obecnie chipy sieciowe - będą montowane na płycie głównej komputera”.

źródło:http://biznes.interia.pl/news?inf=740338

Więc jak wdług Ciebie można to zrozumieć?? oczywiście autor newsa słowo “montowane” powinien zastąpić słowem “zintegrowane” , obecnych tunerów jako karty rozszeżeń nie można nazwać chipami bo tenże chip jest integralną częścią tunera sprzetowego, a nie płyty gł. jak to autor tej wiadomości sugeruje.

Czytaj cały kontekst:

Tutaj chodzi oto że za 2-3 lata bedziemy mieli na płycie tuner TV a nie o to że takie chipy już istniały jak powiedziałeś w 1 poście.