Wiatraczek do zasilacza nie kręci się!

(Cuuukierkowy) #1

Witam mam 2 kabelki koło wiatraczka czarny i czerwony i czarny został uszkodzony przez wiatraczek i muszę kupić wiatraczek czy komputer bez tego pożyje?

-- Dodane 11.06.2010 (Pt) 16:36 --

PS komputer koleżanki korzystam z komputera mojego chłopaka

-- Dodane 11.06.2010 (Pt) 16:37 --

A z czerwonego poleciała iskra jak włączyłyśmy ponownie komputer z tyłu jest bardzo gorący aż parzy w niektórych miejscach

(Gural7) #2

podaj wymiary wentylatora w zasilaczu,nowy wentylator możesz zawsze podłączyć do gniazda na płycie głównej,nie musi być koniecznie podpięty do gniazda w zasilaczu.

(Cuuukierkowy) #3

a jak to zmierzyć?

(cargo) #4

Witam,

moja odp. na pytanie : linijką zgadłem ??

(kk23) #5

Może ta mała instrukcja Ci pomoże i rozjaśni parę kwestii :arrow: http://www.elektroda.pl/rtvforum/topic1208658.html

(jarekm26) #6

Znaczy jak ? zasilanie chcesz podłączać pod płytę, a sam wentyl montować

w zasilaczu ? Przecież to bez sensu...

Do autora tematu...

Podaj jakiej to marki i model zasilacza, to się zobaczy co to jest...

(Cuuukierkowy) #7

TakeME 400 tak pisze na fakturze jestem zielona a chłopaka nie ma w mieście ;/

(jarekm26) #8

hmmm... a może lepiej byłoby zmienić tego szrota... ?

ile jesteś w stanie przeznaczyć pieniędzy na zasilacz ?

(Cuuukierkowy) #9

Moja koleżanka może ok. 200 zł ale ma je na inny cel ale u mojego chłopaka nie ma tego problemu bo jestem na jego koncie. Może dlatego że jego komputer to ten przenośny?

(jarekm26) #10

OK.... może podaj jakoś dokładne parametry tego komputera, procesor, karta graficzna,

to się znajdzie jakiś fajny zasilacz do 100-140zł....

(Gural7) #11

Normalnie,sposób dla tych co się nie chcą bawić w zmiane kabli a poradzą sobie ze zmianą wiatraka,nie wiem czemu nie widzisz sensu,nie musisz ważne że działa jest skuteczne i potrafi to zrobić każdy co umie otworzyć obudowe.

(Mrylec) #12

Wentylator zawsze można wymienić, sprawdź tylko jakich jest rozmiarów 8, 12 czy 14cm...

(Cuuukierkowy) #13

12 koleżanka skombinowała ok 270 zł na ten cel bo już nie chce mieć bubla. Ale ok jak go kupimy to jak zamontować go? Mój chłopak wraca za 4 dni a koleżanka bez komputera jak bez prawej ręki.

(Azazel33) #14

Podajcie konfiguracje komputera nawet z faktury

(Cuuukierkowy) #15

Procesor to ddr2 czy jakoś

podaje zrzut ekranu

temperatura dochodziła do 98 stopni mogła coś uszkodzić ? A płyta główna jest zintegrowana z kartą graficzną wszystko zintegrowane i jest jeden wiatraczek tam i na tym wiatraczku piszę AMD z zieloną strzałką.

http://wstaw.org/h/caa7f5af74b/linki/

Był cud bo otworzyłyśmy komputer

-- Dodane 12.06.2010 (So) 15:59 --

Trochę się podszkoliłyśmy w internecie

(Mrylec) #16

4GB RAM, i procesor Athlon 64 x2 po 2.00 GHz. Skoro grafika jest zintegrowana, to zasilacz 400W spokojnie wystarczy...

http://allegro.pl/item1072351357_amacro ... sklep.html

(LastNPC7) #17

Radziłbym zainstalować system 64 bitowy bo ten nie wykorzystuje w pełni RAMu :slight_smile: