Wiatraczek - GF 8500GT GIGABYTE (nowy)

Kupiłem GeForce 8500GT GIGABYTE pod PCI-E. Podłączyłem, wszystko ładnie działa, sprawdzam temperature na karcie, a tu 66 stopni :?. Patrze na karte, a wiatraczek stoi w miejscu. Ten wiatraczek powinien się chyba cały czas obracać ? Zastanawiałem się czy nie zrobili go tak żeby dopiero przy wysokiej temperatuże się uruchamiał ale 66 to już sporo. Jak myślicie o co chodzi i co mam z tym zrobić ?

Powinien działać cały czas, sprawdź czy wszystko masz podłączone

Teraz zauważyłem że wiatraczek się włącza kiedy uruchamiam np. 3DMarka i wyłącza chwile puźniej, temperatura nawet nie zdążyła się zmienić i była pomiędzy 60 - 65. Więc wiatraczek jest jakoś kontrolowany, tylko jak dobrać się do tych opcji ? Jeśli podczas grania będzie się obracał to chyba nie będzie problemu ale pierwszy raz widze żeby wiatraczek na karcie był taki “inteligentny”.

… gorzej jeżeli nie będzie się obracał, spróbuj przeinstalować sterowniki ale wątpię by to coś dało, najlepiej przejdź się z tym sprzęcikiem tam gdzie go kupiłeś i powiedz jak wygląda sytuacja. A no i sprawdź jeszcze tę kartę na innym komputerze.

Bez mocnego obciążenia ta karta chłodzona jest pasywnie. Gdy przejdziesz do trybu 3d wtedy się włączy.

Napisał że w przy obciążeniu się włącza a więc działa tak zwana autoregulacja obrotów wiatraka, nic lepszego spotkać człowieka nie może, szczególnie jeśli działa poprawnie, a i <70stopni to stosunkowo mało jak na gf 8 serii.