Wiatraczek na karcie geforce 8800gt

Witajcie mam ogromny problem z wiatraczkiem karty geforce 8800gt(512mb) , otóż mi się zacina strasznie głośno chodzi są wibracje na nic, przeczyszczenie nic nie pomogło tak samo próbowałem wyregulować obroty też nic. Więc szukam na necie wiatraczka żeby go wymienić na nowy lecz nigdzie nie umiem znaleść więc może wy wiecie gdzie taki dostane? Albo co zrobić żeby to przestało tak chodzić?

Hmm, zdejmij panel i zobacz czy wiatrak jest przymocowany na stałe do radiatora, jeśli będzie to wymiana całego chłodzenia (choć dałbym lepszy radiator i cichy wentylator, bo w gotowych zestawach to często oszukują).

wiatraczek nie jest na stałe przymocowany do radiatora

Wiatrak masz mocowany do radiatora pewnie takimi plastykowymi zatrzaskami. Zdejmij go, idź do pobliskiego sklepu z częściami do kompów i tam na pewno coś dobiorą. Dłuższa praca karty bez wentylatora może sporo kosztować.Szukanie w necie to może okazać się za późne.

wiatraczek jest przyczepiony na obudowie chłodzenia na śrubkach,a one do radiatora, na zaczepach jest wiatrak od procesora

tak wygląda moja karta:

galaxy-8800gt-512-cm_0.jpg

lap okazje -> http://allegro.pl/accelero-s1-rev-2-rad … 15181.html - mozesz puscic w pasywie, jesli masz dobry obieg w budzie lub dolozyc jakis 120’ wentylator na strapach (opaskach zaciskowych) 8)

tylko że on jest używany, mi bardziej zależy na wiatraku samym, nie na radiatorze. Jak nie będzie czegoś takiego to zastanawiałem się nad czymś takim wybrać coś z tego: http://ixbtlabs.com/articles3/cpu/vpu-c … part1.html

samego wentylatora nie kupisz (chyba, ze z Chin bezposrednio), ciezko tez jest go zastapic inym, bo to chlodzenie ma tylko jeden kierunek przeplywu powietrza (po to jest plastikowa oslona)

kup nowe Accelero S1 (to z aukcji nie ma radiatorow na pamieci i sekcje zasilania) i ew. standardowa 120’ - wyjdzie taniej niz HR-03 a efekt bedzie podobny, jak nie lepszy 8)

ps. mozesz puscic pasywnie, ale musialbys miec dobry obieg lub zjechac z taktowaniem w idle, np. do 200/300/486 - w mojej 8800gt wentylator schodzi do 10-15% (chlodzenie fabryczne) i jest nieslyszalny w ogole (temp. 45-48C i odle)