Wiatraczek nie kręci się automatycznie GPU

Spróbuj odinstalować z pomocą DDU.

Program uruchamiasz w trybie awaryjnym. Co do wersji sterowników to może starsze będą lepsze jak po DDU najnowsze dalej będą problemy.

Zrobiłem tak… niestety nic to nie dało, nie rozumiem w czym tkwi problem inni użytkownicy tej karty w spoczynku mają po 35-40 stopnie i całkiem cicho wydajnie chodzi u mnie zachowuje sie dziwnie spróbuję jeszcze przestestować ją u kumpla to będzie wiedział w czym leży problem

Coś Ci przerzuca jakieś obliczenia na GU lub jakiś syf w systemie powoduje takie cyrki. Nie masz jakieś aplikacji do zarządzania GPU czy inny badziew do gier? A i próbowałeś na sterownikach z Windows Update? Karta jest stara, może nie warto aktualizować sterowników?

Jestem świeżo po formatowaniu systemu niestety problem dalej jest, karta nadal ma maksymalne zegary wykorzystywane jak i pamięci hmm no i w spoczynku 82 stopnie

Na razie problemu szukałbym w sterownikach.

Spróbuj na razie najstarsze dostępne w archiwum NV po hotfixie.

https://www.nvidia.pl/download/driverResults.aspx/119985/pl

Też nic nie dało ja już jadę na zintegrowanej z intela procesor mam i5 4690k nie powinienem się obawiać przegrzania jezeli ogladam tylko filmy w 1080p i streamy czy coś prawda? jutro ide do kolegi z tą kartą i przetestuje u niego na komputerze, dam znać