Wiatraczek w karcie graficznej nie działa - komp się zawiesz

Chciałem zapytac czy to że w karcie graficznej nie chodzi wiatraczek może mieć znaczenie że komuter mi się zawiesza??? Proszę o odpowiedzi, i czy można go naprawić czy musze kupić nową???

:snipersmile: jeżeli nie chodzi wiatraczek na karcie graficznej to znaczy że trzeba go wymienić albo sprawdzić czy jest dobrze podłączony

:snipersmile: zawieszanie komputera może być spowodowane przegrzewaniem się karty graficznej ale nie musi może masz syf na kompie

:twisted: napisz jaką masz kartę graficzną

Mi raz od zakużenia wiatrak się zatrzymał karta TNT2 Pro więc tyle ciepła nie wydziela ale po 3 godz obraz robił się różowy, więc otwóż obudowe i zobacz czy się kręci najlepiej sprawdza się lusterkiem jak się nie kręci to przeczyść przesmaruj tylko czymś technicznym nie masłem, lub jak padł kompletnie to kup nowy i jaką masz grafike bo jak mocną to możesz poznać zapach palącej się karty, lub mogą być teżinne przyczyny przegrzanie się procesora chipa płyty lub przez zasilacz z nalepką codegen lub bez nalepki no-name.

Mam starą kartę: GeForce 2 MX400 TV 64MB. Rozkręciłem kompa, strasznie ciężko chodzi tan wiatrak wię jutro po prostu kupię nowy i tyle, a teraz przystawiłem do katy zwykły mały wiatrak który “nieźle daje” sprawdzam kartę i jest chłodna :slight_smile: