Wiatraczek w laptopie pracuje cały czas

(nj_) #1

Witam. Mam taki problem, że wiatraczek w moim laptopie (Aristo SMart 360) pracuje cały czas. Kiedyś włączał się tylko raz na jakiś czas. Miałam już podobny problem w przyszłości, zaniosłam go do sklepu, wyczyścili go i było wszystko ok. Minęły dwa miesiące i teraz znów jest to samo. Czy to znowu wina brudu? W HE temperatura procesora to 56 stopni a dysku 40 stopni. Proszę o jakieś porady czy można coś z tym zrobić.

(sla17) #2

Hej,

rozbawił mnie błąd "w przyszłości". Nic złego, zwykłe przejezyczenie.

Gdzie trzymasz laptopa? Jeżeli gdzieś się wala po ziemi, dywanie w miejscach gdzie się mocno kurzy to możliwe, że to wina brudu. Przedmuchaj go np. sprzęzonym powietrzem.

(nj_) #3

Hej. Przepraszam za literówkę :smiley:

Laptop stoi zawsze na biurku, albo na tablecie na uczelni.

Zaniosłam go do sklepu komputerowego, przeczyścili go, łożyska naoliwili itp. ale przyznam, że niewiele to zmieniło. Na początku wiatraczek raz się włącza a raz nie, ale po jakichś dwóch godzinach pracy jak się włączy to już nie przestaje. Przyznam, że teraz mniej już siedzę na laptopie, wykorzystuje teraz stacjonarny PC. Kupiłam podkładkę chłodząca, gdyż niedługo będę się przeprowadzać i będę musiała w pracy go używać i na uczelni. Chciałam całkowicie wymienić ten wiatraczek, ale niestety nie mają takich wiatraczków. Ktoś wie, gdzie mogłabym (może być w Internecie) wiatraczek do laptopa aristo smart 360?

Pozdrawiam.

(sla17) #4

A podkładka coś daje?

U mnie wiatrak też chodzi jak chce - raz słychać takie sszzzzzzzzzzzzzzzzz, sszzzzzzzzzzzz - tak w ogóle go nie słychać.