Wiatraczek

Witam

Mam takie pytanie bo ostatnioprzez jakis czas w komputerze zepsuł mi sie takiwiatraczekna płycie głównej taki mały i tak wolno sie kręcil i ogolnie zacinał i wydawał taki głupi dźwięk a komputer pokzywal od niego przy wlączaniu komputera (z dzwiekiem takich trzech pikniec) taki komnikat cos ze chip fun fail i ze chodzi za slow i teraz ostatnio tzn wczoraj w ogole to siadło i nie rusza sie w ogole i stoi w miejscu i moje pytanie takie…

Co moze mi sie teraz z nim stac? tzn domyslam sie ze moze sie tam cos przegrzac i co to spowoduje?

Z góry dziekuje za pomoc:)

Pozdrawiam Marus

przeczyść go !

może Ci zapchało kurzem miałem to samo

jak nic nie daje to do wymiany …

Jest to sposób chłodzenia na mostku połódniowym chipsecie, płyty

raczej “fan” - wentylator, fun to zabawa :wink:

znaczy to ze wentylator chipsetu pada,

ma zawolne obroty :wink:

Proponuje czym prędzej go wymienić, lub zastosować chłodzenie pasywne, czyli radiator, jak nie kręcisz to w zupełnności Ci wystarczy.

Lepiej nie sprawdzaj co sie stanie jak sie chipset przegrzeje, może nawet mobo paść :wink: bo płyta mozę nie miec czujnika na nim i moze sie w pore nie wyłączyc

No tak ja iwem ze chodzi za wolno ale to czym to moze byc spowodowwane? i nie rozumiem tego zdania :stuck_out_tongue:

Mógł się do Niego dostać kurz

Może się po prostu zatarł,zdejmij i naoliw.

A najlepiej wymień na nowy lub

Możesz zastosować radiator czyli taką kostkę z aluminium lub miedzi z blaszkami,stosuje się go bez wiatraczka.

Chodzi pewnie o to,że jak nie podkręcasz żadnych podzespołów w kompie(procesor,karta graficzna) to wystarczy w zupełności radiator.

Ja też nie raz tak miałem dopóki nie wymieniłem go na nowy ale póki co to wyjmij go odklej na nim nalepkę i przesmaruj najlepiej “Fuszer Oli” cos takiego albo inny smar ale taki aby wentyl mógł pracować bez problemu… :slight_smile:

Ok Dzieki wszystkim :slight_smile: