Wiatrak do obudowy

Miałem jeden zbędny wiatrak do obudowy AAB Cooling Super Silent Fan 12 PWM,
otóż wiem że jeden wiatrak do obudowy to za mało ale zamontowałwm ten
wiatrak na dole z boku obudowy a od strony zewnętrznej zamontowałem aluminiowego grilla
tak jak było przedstawione w filmie na youtube,
powietrze z tego miejsca się wywiewa czyli to dobrze czy żle bo jeśli żle to ten
wiatrak muszę odwrócić? Mam jeszcze jedno wolne miejsce z tyłu obudowy na 80,
więc planuję dokupić tej samej firmy AAB Cooling. Czy powinienem jeszcze wstawić
trzeci wiatrak z przodu obudowy jakby nie ma tam miejsca na wiatrak ale są tam
wolne otwory(widać na zdjęciu).

nie wiem czy to jest dobre miejsce na wiatrak bo obudowa z przodu nie ma przewiewu

tak było na filmiku producenta, jeśli jest tak wstawiony to się powietrze wywiewa ze środka na zewnątrz

a tu jest miejsce na wiatrak 80

Ten wentylator najlepiej jakby powietrze z obudowy wyciągał, czyli powinien być zamontowany z tyłu - o ile rozmiar pozwala. Albo z przodu aby nawiewał powietrze do wnętrza obudowy, a później domontuj z tyłu drugi który będzie je wyciągał. W obecnym wykonaniu to nie ma sensu. Więcej pożytku przyniesie wyczyszczenie komputera z kurzu, co - jak widać na załączonych zdjęciach - bardzo by się przydało.

Co to w ogóle za obudowa?

Nie zamontuję tego wentylatora z tyłu bo jest za duży. Z tyłu mogę zamontować 80x80.
A z przodu właśnie nie wiem bo nie ma otworów na wylot ale są otwory żeby go wkręcić.
Jeśli nie montuję się jego z boku to po co zrobili tam miejsce na wiatrak?

Obudowa to Natec Armadillo.

Tak, jak pisze kolega wyżej - przydałoby się wyczyścić komputer z kurzu.
Co do wiatraków - jeśli ten wiatrak na płycie bocznej po skręceniu obudowy jest w przedniej jej części to powinien wciągać powietrze do środka. Jeśli jest w jej tylnej części, to powinien to powietrze wyciągać (i chyba tak jest, jeśli dobrze widzę na zdjęciu). Będzie lepiej, jak wiatrak będzie zamontowany z tyłu obudowy, bo gdy jest zamontowany na płycie bocznej to może zabierać część powietrza, która powinna trafiać do procesora.

Zamiast robić frankensteina zainwestuj w nawet tanią obudowę.
Ma mieć możliwość montażu zasilacza na dole bo na górze to on dostaje gorące powietrze które przechodzi poprzez niego a to nie jest dobre.
Na górze ma mieć otwór z wentylatorem a i nawet bez wentylatora to przyniesie lepszy efekt niż to co robisz.

Wtedy wystarczy Ci 1 wentylator z przodu który będzie naprzeciwko grafiki która wyrzuci część powietrza do tyłu a z procesora i okolic gorące powietrze będzie wyrzucane do góry.

To już jest tania obudowa i widać efekty. Jest trochę mała przez co i wiatraki, które możesz włożyć do środka nie będą duże. Szukaj takiej, która da Ci możliwość włożenia przynajmniej wiatraka 12 cm - to o wiele większy przepływ powietrza. I nawet, jak nie będzie można dać wiatraka z przodu, to niech ma „przepływny” przód, a wtedy wszystko wyciągnie tylni wiatrak (to już dość tani wariant obudowy).

z tych odpowiedzi rozumiem że wiatraki 80x80 są za słabe do obudowy?