Wiatrak do Radeona 9800

Siema mam taki dylemat czy oplaca sie wmotowac pod mojego radeona 9800 ten wiatrak: http://www.allegro.pl/item130769022_pen … edaz_.html

głównie chodzi mi o to czy polepszy to moc karty i czy bedzie dalo sie ja podkrecic?

Nie słyszałem aby wiatrak mógł “polepszyć” moc katry graficznej lub umozliwić jej overclocking… Co najwyżej wydajniejsze chłodzenie pozwala na bezpieczniejsze podkręcanie

Wiatrak w dużym stopniu wpływa na podkręcanie karty, bo im lepsze odprowadzanie ciepła od GPU to tym większe możliwości OC. Przy tym lepszym chłodzeniu twoja karta powinna sie lepiej kręcić niż przy standardowym chłodzeniu, a do tego karta będzie chodzić bardziej stabilnie :-). Oczywiście jeśli masz pożądną zasiłke, zwykły noname 300-350W może nie wystarczyć! :-x

Bardzo dobre i ciche chłodzenie nawet na pełnych obrotach bez regulatora , do tego dokup sobie jeszcze radiatorki na pamiątki karty graficznej i możesz śmiało kręcić , a no i jeszcze jakaś pożądna pasta bo jak bedziesz wymieniał chłodzenie to trzeba wymienić paste (nie zachwalaną Arctic silver 5 sam sie na nią napaliłem a okazuje się że pasta po 3 miesiącach traci swoje właściwosci i “kruszeje” , pastaje nadaje się jedynie do niekręconych kompów gdzie temperatura w stresie nie przekroczy 40 stopni , powyżej 50 stopni pasta poprostu wysycha bardzo szybko)

Zdaje się że właśnie to napisałem więc po co powtarzasz ?

Widze, ze nie masz zielonego pojęcia o chłodzeniu :shock: parównaj sobie grafe ze standartowym chłodezniem, a nowym miedzianym Pentagram Freezone XC-70 Cu+ , ten wiatrak i wiele innych miedzianych pozwala na ogromne możliwosci OC :stuck_out_tongue:

Jakbyś nie widział to to co napisałem jest całkiem inne niż twój post… :stuck_out_tongue: Domador ma racje… 8)

a czy OC i podkręcanie to nie jest to samo?

shiriu a podkręconą masz kartę teraz? Jakie takty? Bo temp. powinna spaść i ciszej być powinno, jak i lepiej się kręcić, co już poprzednicy powiedzieli.