Wiatrak hałasuje, ale nie zawsze

Pomocy!

Nie wiem co się dzieje.

Wiatrak na laptopie czasami pracuje jak traktor, czasami praktycznie bezdźwięcznie, czasami hałasuje dość głośno, nie dochodząc do poziomu traktora :confused: (teraz najczęściej właśnie tak).

Wyczyściłam kurz (faktycznie był), i zauważyłam, że jeżeli przycisnę wiatrak pośrodku, czyli tam, gdzie pokazuje czerwona strzałka na zdjęciu, zaczyna kręcić bezdźwięcznie. Inaczej hałasuje. Coś z mocowaniem? Miejsce zaznaczone niebieską strzałką też lekko “chodzi” w górę i w dół, ale to chyba na nic nie wpływa.

Sprawdziłam komputer programem HWMonitor, wszystko dobrze.

Jak pozbieram komputer, wszystko się zatrzaśnie, obrócę itd. - chyba to coś znowu się poluzowuje, odchodzi, i kiedy włączam, znowu zaczyna hałasować, a nawet buczeć.

Nie wiem, co się dzieje. Czy macie jakieś pomysły?

Aha, w ciągu najbliższych 7 dni serwis nie wchodzi w grę, bo pilnie muszę napisać apelację w sprawie wykroczeniowej :wink::oncoming_automobile::+1:t2: a komputer mam tylko ten jeden. No i właściwie jest jeszcze na gwarancji, ale nie wiem, czy nie przyczepią się do tego, że trochę go rozmontowałam. Z tyłu trochę pękły takie małe zawiasy. To jest niewidoczne, ale w serwisie z pewnością zobaczą.

20180807_194950 — kopia.jpg

I jeszcze pytanie: czy nie padnie mi komputer?

HP Notebook TPN-coś

Ile latek ma laptop ?

To napisz tę apelację a potem pilnie do wymiany wentylatora w serwisie. Nic już lepiej nie rób, bo jeszcze całkiem urwiesz zawiasy pokrywy. Najlepiej nie zamykaj mu na razie pokrywy.

Laptop ma niecały rok.

Dobra, czyli jednak serwis…

Dzięki

Serwis ładnie skasuje… Jak już otwierałeś i czujesz się na siłach to wymień sam.

Spróbuję najpierw po gwarancji… Ciekawe, ile to potrwa.

“Ładnie skasuje” - to ile mniej-więcej?

PS a czy można na razie ten wiatrak jakoś odłączyć? I czy nic mi po tym nie padnie?

Hej, myślę że poradziłabyś sobie sama z wymianą jak już się dostałaś do wentylatora. Masz go jak na dłoni. Wypinasz wtyczkę, odkręcasz śrubki mocujące i montujesz nowy w odwrotnej kolejności. A za zaoszczędzone pieniądze zapraszasz mnie na kawę albo dokładasz do mandatu :smiley:

Tu masz taki wiatrak z ali wg oznaczenia jakie masz na swoim czyli sps-813946-001:

https://pl.aliexpress.com/item/LAPTOP-CPU-COOLING-FAN-For-HP-15-A-FGKB-SPS-813946-001-DC28000GAF0-FGKB-Cooling-Fan/32778513978.html

PS a czy można na razie ten wiatrak jakoś odłączyć? I czy nic mi po tym nie padnie?

-nie odpinaj, niech się kręci bo spalisz sprzęt a w najlepszym przypadku resety będzie lapek robił co chwile.

1 polubienie

Haha, mandat dostałam miłosierny, 150 zł (właściwie to jest już grzywna). Ale mam ponad 800 zł kosztów sądowych, bo sędzia nie ma auta i chyba się nie zna, więc oddaliła wszystkie moje wnioski dowodowe, natomiast ściągnęła biegłego, który moim zdaniem był nierzetelny i bronił drugiego kierowcy uczestniczącego w tej mikrokolizji… nanokolizji… piko… itd :slight_smile: Bo jeżeli wyjaśni się, że ja mam rację, to tamten będzie odpowiadać karnie za fałszywe zeznania. A dlaczego to ja mam płacić za takiego biegłego, i w ogóle ponosić odpowiedzialność za to, czego nie zrobiłam, to nie wiem…

Tak że sorry, najwyżej mogę postawić Ci wirtualne piwo, bo mam obecnie duże wydatki :slight_smile: opłaty sądowe, jeżeli przegram, no i ten wiatrak :slight_smile: Aha, i kończy mi się roczna darmowa licencja na Office, którą otrzymałam kupując laptop, więc trzeba wykupić nową… więc sorry, nie tym razem :slight_smile:

I kończąc OT…

Dziękuję za poradę, rozważę to…

A czy ten pasuje?

A czemu taki tani?

Tak, ten będzie ok. Tańszy bo używany.

Open Office?

1 polubienie

Nie, Office 365…

No to kupuję ten, dzięki :slight_smile:

on jest za free, zapytałem tylko czemu nie alternatywny pakiet biurowy :slight_smile:

No wiem, ale dotąd używałam tylko Microsoft Office , mam w komputerze pełno plików i nie wiem, czy Open Office czy tam LibreOffice otworzy to wszystko, co mam. Oczywiście wolałabym tym razem nie kupować, bo 300 zł za rok licencja na 1 komputer to już przesada… piszę oczywiście o Office 365.

Libre Office otworzy na pewno! Zupełnie dobry program.
Ale czy nie zapomniałaś o tych pękniętych zawiasach? Nie radzę tego ignorować, żebyś któregoś dnia nie miała laptopa… w dwóch częściach :joy:

Zrobiłam! :slight_smile:

Udało się. Własnoręcznie wymieniłam wentylator, i nawet szybko poszło.

@wesoly82, dziękuję za podpowiedź :slight_smile:

Oby było tak łatwo z tą apelacją :wink:

@Astor444, te małe zawiasy to są te na zdjęciu:

20180809_120108.jpg

Zakładam, że komp nie rozwali się z tego powodu na 2 części :slight_smile: A przynajmniej mam nadzieję.

Co do Libre Office - koniecznie sprawdzę.

Dziękuję wszystkim za pomoc!

Brawo i nie ma za co :slight_smile: