Wiatrak hałasuje, ale nie zawsze

(martamu) #1

Pomocy!

Nie wiem co się dzieje.

Wiatrak na laptopie czasami pracuje jak traktor, czasami praktycznie bezdźwięcznie, czasami hałasuje dość głośno, nie dochodząc do poziomu traktora :confused: (teraz najczęściej właśnie tak).

Wyczyściłam kurz (faktycznie był), i zauważyłam, że jeżeli przycisnę wiatrak pośrodku, czyli tam, gdzie pokazuje czerwona strzałka na zdjęciu, zaczyna kręcić bezdźwięcznie. Inaczej hałasuje. Coś z mocowaniem? Miejsce zaznaczone niebieską strzałką też lekko “chodzi” w górę i w dół, ale to chyba na nic nie wpływa.

Sprawdziłam komputer programem HWMonitor, wszystko dobrze.

Jak pozbieram komputer, wszystko się zatrzaśnie, obrócę itd. - chyba to coś znowu się poluzowuje, odchodzi, i kiedy włączam, znowu zaczyna hałasować, a nawet buczeć.

Nie wiem, co się dzieje. Czy macie jakieś pomysły?

Aha, w ciągu najbliższych 7 dni serwis nie wchodzi w grę, bo pilnie muszę napisać apelację w sprawie wykroczeniowej :wink::oncoming_automobile::+1:t2: a komputer mam tylko ten jeden. No i właściwie jest jeszcze na gwarancji, ale nie wiem, czy nie przyczepią się do tego, że trochę go rozmontowałam. Z tyłu trochę pękły takie małe zawiasy. To jest niewidoczne, ale w serwisie z pewnością zobaczą.

20180807_194950 — kopia.jpg

I jeszcze pytanie: czy nie padnie mi komputer?

HP Notebook TPN-coś

(DewX) #2

Ile latek ma laptop ?

(Astor44) #3

To napisz tę apelację a potem pilnie do wymiany wentylatora w serwisie. Nic już lepiej nie rób, bo jeszcze całkiem urwiesz zawiasy pokrywy. Najlepiej nie zamykaj mu na razie pokrywy.

(martamu) #4

Laptop ma niecały rok.

Dobra, czyli jednak serwis…

Dzięki

(DewX) #5

Serwis ładnie skasuje… Jak już otwierałeś i czujesz się na siłach to wymień sam.

(martamu) #6

Spróbuję najpierw po gwarancji… Ciekawe, ile to potrwa.

“Ładnie skasuje” - to ile mniej-więcej?

PS a czy można na razie ten wiatrak jakoś odłączyć? I czy nic mi po tym nie padnie?

(wesoly82) #7

Hej, myślę że poradziłabyś sobie sama z wymianą jak już się dostałaś do wentylatora. Masz go jak na dłoni. Wypinasz wtyczkę, odkręcasz śrubki mocujące i montujesz nowy w odwrotnej kolejności. A za zaoszczędzone pieniądze zapraszasz mnie na kawę albo dokładasz do mandatu :smiley:

Tu masz taki wiatrak z ali wg oznaczenia jakie masz na swoim czyli sps-813946-001:

https://pl.aliexpress.com/item/LAPTOP-CPU-COOLING-FAN-For-HP-15-A-FGKB-SPS-813946-001-DC28000GAF0-FGKB-Cooling-Fan/32778513978.html

PS a czy można na razie ten wiatrak jakoś odłączyć? I czy nic mi po tym nie padnie?

-nie odpinaj, niech się kręci bo spalisz sprzęt a w najlepszym przypadku resety będzie lapek robił co chwile.

(martamu) #8

Haha, mandat dostałam miłosierny, 150 zł (właściwie to jest już grzywna). Ale mam ponad 800 zł kosztów sądowych, bo sędzia nie ma auta i chyba się nie zna, więc oddaliła wszystkie moje wnioski dowodowe, natomiast ściągnęła biegłego, który moim zdaniem był nierzetelny i bronił drugiego kierowcy uczestniczącego w tej mikrokolizji… nanokolizji… piko… itd :slight_smile: Bo jeżeli wyjaśni się, że ja mam rację, to tamten będzie odpowiadać karnie za fałszywe zeznania. A dlaczego to ja mam płacić za takiego biegłego, i w ogóle ponosić odpowiedzialność za to, czego nie zrobiłam, to nie wiem…

Tak że sorry, najwyżej mogę postawić Ci wirtualne piwo, bo mam obecnie duże wydatki :slight_smile: opłaty sądowe, jeżeli przegram, no i ten wiatrak :slight_smile: Aha, i kończy mi się roczna darmowa licencja na Office, którą otrzymałam kupując laptop, więc trzeba wykupić nową… więc sorry, nie tym razem :slight_smile:

I kończąc OT…

Dziękuję za poradę, rozważę to…

(martamu) #9

A czy ten pasuje?

A czemu taki tani?

(wesoly82) #10

Tak, ten będzie ok. Tańszy bo używany.

Open Office?

(martamu) #11

Nie, Office 365…

No to kupuję ten, dzięki :slight_smile:

(wesoly82) #12

on jest za free, zapytałem tylko czemu nie alternatywny pakiet biurowy :slight_smile:

(martamu) #13

No wiem, ale dotąd używałam tylko Microsoft Office , mam w komputerze pełno plików i nie wiem, czy Open Office czy tam LibreOffice otworzy to wszystko, co mam. Oczywiście wolałabym tym razem nie kupować, bo 300 zł za rok licencja na 1 komputer to już przesada… piszę oczywiście o Office 365.

(Astor44) #14

Libre Office otworzy na pewno! Zupełnie dobry program.
Ale czy nie zapomniałaś o tych pękniętych zawiasach? Nie radzę tego ignorować, żebyś któregoś dnia nie miała laptopa… w dwóch częściach :joy:

(martamu) #15

Zrobiłam! :slight_smile:

Udało się. Własnoręcznie wymieniłam wentylator, i nawet szybko poszło.

@wesoly82, dziękuję za podpowiedź :slight_smile:

Oby było tak łatwo z tą apelacją :wink:

@Astor44, te małe zawiasy to są te na zdjęciu:

20180809_120108.jpg

Zakładam, że komp nie rozwali się z tego powodu na 2 części :slight_smile: A przynajmniej mam nadzieję.

Co do Libre Office - koniecznie sprawdzę.

Dziękuję wszystkim za pomoc!

(wesoly82) #16

Brawo i nie ma za co :slight_smile: