Wiatrak i jego rozmontowanie. POMOCY

Otóż posiadam 4 wiatraki w obudowy. Obudowa ma nazwe nzxt phantom 630 ale te 630 nie jestem pewien, ale wyglada podobnie. Znajdę fakturę i poprawie w razie czego ale do rzeczy.

Otóż jeden wiatrak przestał działać (wypuszczajacy powietrze z wnętrza na zewnątrz) i gdy go podkręcam palcembardzo ciężko chodzi i teraz moje pytanie, bo oglądałem wiele poradników jak wyczyścić taki wiatraczek, ale w moim przypadku jest troche innaczej jak na wszystkich filmikach. Otóż za naklejką powinna być taka blokada zazcepka ale na filmikach wszystkie są gumowe a u mnie chyba jest plastikowa albo po prostu inaczej to pieruństwo się zdejmuje. Z tego co mówili wszystkie podobnie się rozmontowuje. Ja od tych wielu prób już ten wiatrak tak podziurawiłem w miejscu gdzie powinninna być to blokada alle za chiny nie chce to wyjść. jakieś rady sposoby jak go rozmontować. mogę póżniej podesłać jakieś zdjęcia jeśli to pomożę. Proszę o pomoc. bo przy działającym wiatraczku 15 stopni mniej :slight_smile:

PS: mam jednak obudowe phantom 820

Kup po prostu nowy, to grosze…

Zawsze jest plastikowa. Na tej obręczy jest przerwa, poszukaj jej i użyj np. dwóch płaskich śrubokrętów precyzyjnych by przerwę rozchylić.

Dodałem zdjęcia pomóżcie gdzie mam niby kopać by dostać się do srodka bo próbowałem nożem śrubokrętami igłą prawie wszystkim i za chiny nie mogę tego otworzyć widać na zdjęciu jak już podziurawiłem plastik.

Napiszcie czy też w dobrym miejscu próbuje to otworzyć bo otwieram na ślepo.

Złap za skrzydła wentylatora i mocno pociągnij do siebie.

https://www.overclock.net/forum/246-air-cooling/1241140-nzxt-fz-series-fan-blade-removal-paint-guide.html

dzięki za rade w następnym tygodniu będę ciągnął za skrzydła i próbował tej szalonej sztuczki. Jakoś w tygodniu będę to robić abym mógł też od razu kupić kolejny wiatrak w razie zniszczenia go. Jak coś napisze czy mi się powiodło.

Kup nowy od razu. Szkoda czasu na zabawę.

Ten wiatrak jest na łożysku karabinowym (Rifle Bearing).
Jest obliczone na ok. 50 000 godzin działania i jest nieco cichsze od łożyska kulkowego. W środku wygląda mniej więcej tak:

Nie opłaca Ci się tego naprawiać - kup lepiej od razu nowy.

Dzięki za pomoc szkoda bo by odłączyć wiatrak muszę rozłożyć górną część obudowy co jest bardzo kłopotliwe bo trzeba odpiąć (listwę ledowa, kilka blaszek, największe utrapienie zaczepy oraz cały sterownik z regulacja prędkości wiatraków bo o dziwo podpięty jest tak aby normalnie dzieżko się do nie go dostać. Agrrrrr ta obudowa.

to był wiatrak który wydalał powietrze z środka obudowy na zewnątrz, czy to ma jakąś nazwę bym nie kupił który będzie działał w drugą stronę. I czy macie jakieś propozycje wolę coś lepszego by działało na dłużej i można przeczyścić w razie co.