Wiatrak - jak podłączyć?

Znalazłem ostatnio w domu wiatrak 80x80mm i chciałem go podłączyć do komputera dla lepszej cyrkulacji powietrza. I tak, próbowałem podłączyć go do wtyczki molex od zasilacza. W tym celu podłączyłem czerwony kabel od wentylatora do czerwonego we wtyczce, a czarny z czarnym (wiatrak ma tylko dwa kable i nie ma wtyczki). I po włączeniu komputera wiatrak w ogóle się nie kręcił, a z zasilacza zaczął się wydobywać “dziwny” zapach. Nie rozmyślając wyłączyłem szybko komputer i dałem sobie spokój z podłączaniem wentylatora. Dodam że zapach z zasilacza wydobywał się jeszcze przez jakąś godzinę pracy, a sam zasilacz się nie spalił i teraz działa normalnie. Chciałbym teraz jeszcze raz spróbować i się dowiedzieć jak zrobić by wiatrak działał.

Musisz podłączyć do żółtego i czarnego kabla w molexie. Tylko jak czułeś zapach spalenizny to bym dał sobie spokój z wiatrakiem. Możliwe, że jest uszkodzony.

W takim razie lepiej byłoby podłączyć go do płyty głównej?

Podłączyłeś niby dobrze, ale jeżeli wentylator był zepsuty i spowodował zwarcie, to mogłeś uszkodzić zasilacz.

Poza tym, wentylator może potrzebować 12V żeby ruszyć, a Ty podłączyłeś pod 5V.

pod 5 v też będzie chodził! tyle że wolno! !!

U mnie niektóre na 5V nie ruszały.