Wiatrak nie chodzi

witam wszystkich ,moze ktos mi podpowie co moglo byc przyczyna usterki w moim kompie???otoz komp sobie “chodzil” po pewnym czasie podchodze i jakas dziwna cisza ,ruszam myszka bo byl czarny ekran bo mam nastawione na 1 godzine,a tu nic :frowning: nie slysze wiatrakow! !!

ile czekałas az się “obudzi” ??

Może poprostu zapadł w śpiączkę a ty juz od razu panikujesz…jak zostawisz kompa na dłuższy czas (w twoim przypadku 1 h) to ma prawo się uśpić (nie działa praktycznie nic tylko cichutko rzęzi)

Nie działał w ogóle czy jak to bylo…troszkę szczegółów

Nie wiadomo do końca o co tobie chodzi. Wcale wiatrak już nie chodzi, czy po pewnym czasie się zatrzymuje?

Sprawdź wszystko dokładnie.

Zdejmij obudowę i zobacz na wentylatory czy się kręcą.

Jeśli komp nie ma obciążenia,a zależy to od wentylatorów i ustawień - wentylatory mogą zmniejszyć prędkość obrotową lub w ogóle się wyłączyć.

Sprawdż również ustawienia czasu wyłączeń urządzeń w Opcjach zasilania zakładka schematy zasilania (dyski twarde daj na Nigdy ).

Lub komp się typowo zawiesił.

Jaki Athlon? Może ma opcje C’n’Q która zwolniła wentylatry (lub je wyłączyła).

Sprzęt może się wyłączył.

Moim zdaniem najbardziej prawdopodobne. :wink:

palila sie tylko zielona dioda w obudowie ,wiatraki nie chodzily wogole ,czarny ekran i nic wiecej CISZA! poprostu,wylaczylam z sieci odczekalam chwile i wlaczylam ponownie ,system zaladowal!nie wiem co teraz robic ?poniewaz boje sie ze moze cos z zasilaczem lub plyta glowna albo juz sama nie wiem :frowning: mam uzywac ten komp czy lepiej zaniesc do serwisu???komp sie nie zawiesil ,byla cisza i nie mozna bylo go wylaczyc trzeba bylo z sieci ,dopiero pomoglo.dzieki za pomoc :oops:

Jak się jeszcze raz to powtórzy serwis - masz w końcu gwarancję i niech sprawdzą.

no i znowu to samo! !!

Jaki zasilacz?

Sprawdź pamięci Memtestem.