Wiatrak od zasilacza się nie kręci

Witam, posiadam problem z zasilaczem. Wszystko działa poprawnie oprócz wiatraka, który się nie kręci. Komputer włącza się normalnie, na 2 minuty, po tym czasie się sam wyłącza, a zasilacz jest strasznie nagrzany. Jestem drugim właścicielem tego zasilacza, posiadam go od kilku miesięcy i nigdy nie było z nim problemów. Mam też drugi zasilacz, mógłbym go podłączyć, ale boję się o to żeby się nie spalił.

Parametry komputera:

Windows 8.1 64b,

Procesor graficzny: HD 6850 Cyclone

Procesor: Pentium® Dual-Core Cpu E5800@ 3.20 GHz

Pamięc: 4,00 GB DDR3

Bieżąca Rozdzielczość: 1920x1080,60Hz

Zasilacz: CHIEFTEC 450W GPS

Drugi zasilacz jest marki Qoltec BaseLine 420, dlatego boję się go podłączać.

Proszę o pomoc, gwarancja nie wchodzi w grę, ponieważ już dawno się pokończyła.

Jeżeli jest możliwość spróbuj ręcznie pokręcić wentylatorem może załapie i zacznie się kręcić , jednak jeżeli to nie pomoże czeka cie rozkręcenie zasilacza i sprawdzania w jakim stanie jest wentylator może być zabrudzony lub po prostu mieć wytarte łożysko i w tedy czeka cie kupno nowego wentylatora o wielkości 120mm

Rozkręciłem zasilacz, miałeś racje łożysko jest wytarte. A czy wentylator od zasilacza Qoltec nie będzie pasować?

Oba zasilacze mają wentylatory 120x120 więc będzie pasować.

Jedynie może być inna wtyczka zasilająca lub nawet przylutowane kabelki, ale tego się nie dowiesz póki nie rozkręcisz.

Wtyczka zasilająca jest ta sama, lecz wygląda że jest uszkodzona. Nie dało by rady dorobić jakiegoś chłodzenia do tego zasilacza aby się nie grzał? Jest on w pełni sprawny, a jeśli nie mógłbyś mi polecić jakiś najtańszy zasilacz który udźwignie ten sprzęt?

Wszystkie wentylatory 120 są na 12V, więc możesz zrobić tak żeby wentylator podłączyć do wolnego molexa jeśli takiego masz.

Czarny wentylatorowy do czarnego molexowego a czerwony wentylatorowy do żółtego molexowego(12V), nie do czerwonego(5V)!

 

Możesz też kupić przejściówkę molex-3pin i polutować kabelki jeśli wtyczka by nie pasowała

Jak teraz spojrzałem to widzę że mam do płyty głównej podpięty dodatkowy wentylator, jak by tak go wykręcić i podpiąć do zasilacza? Myślę że płycie nie zrobiło by to różnicy ponieważ i tak by dostawała od niego chłodzenie. Spróbuję tak zrobić, a w razie czego komp sam mi da znać że się przegrzewa.

@Edit: Wygląda na to, że narazie wszystko działa, dzięki za pomoc.