Wiatrak w laptopie ugh

Mam dość marny komputer przenośny, na którym przez jakiś czas będę musiała pracować. California CA 6700. Wiatrak w tym laptopie działa bardzo głośno. Same bebechy ma ta california niezłe, ale wariuję przez ten halas!

Czy jest jakaś możliwość wymiany tego wiatraka na coś cichszego? Komp ma dwa dyski i pewnie inne powody, żeby go solidnie “chłodzić”, ale może da się coś zrobić? Słyszałam o wymianach wiatraków, ale nie w przypadku Ca. Czy ktoś zna ten model od tej strony?

Pomóżcie, wpadam w nerwicę.

A co serwis na to - wcale to może być nie takie proste - jeśli już rozbierzesz lapa - wymień wentyl na identyczny,ale cichobieżny.

A może wystarczy wyczyścić układ chłodzenia,sprawdzić poprawność montażu na CPU,otwory wentylacyjne,sprawdzić programy do monitoringu pracy wentyla/wentyli,bo może cały czas ustawiony ma max obroty,bios.

właśnie JNJN ma rację.W pierwszej kolejności zobacz czy ten wiatrak nie jest zapaprany

Dzieki za rady… hmm… czyli ze trzeba by rozkrecic i zajrzec do srodka… tego chyba sama nie zrobie. A ustawien wentylow nie moge cos znalezc…

Mój znajomy miał rowniez przez jakis czas californie i podobnie glosno pracowala. Moze tak po prostu maja. Ale odglos naprawde jest taki jakby cos sie popsulo…

Do biblioteki z czyms takim raczej nie wypada;)