Wiatrak zwiększył predkość

Witam mam mały problem , sam nie wiem co znowu nabroiłem ale moj wiatrak w PC zaczął szaleć :smiley:

znalazłem programik do sprawdzenia go mianowicie Speed Fan

http://www.programosy.pl/program,speedfan.html

fan 1 0

fan 2 9122 RPM (last 9122 min.9122 max.9247 mean. 9134)

fan 3 0

fan 4 0

fan 5 0

speed 01 100%

speed 02 100%

Niestety nie moge tego zmienić za kazdym razem wraca do poprzedniego stanu, najgorsze jest to że sam wiatrak zaczyna działać zaraz po podłączeniu komputera do sieci elekt…a nie dopiero po włączeniu systemu :o :o :o :?: :?: :?:

Musze przyznac że komputer chodzi bez problemowo. Nawet bym powiedział że bardzo dobrze tylko ze komputer słychac w całym domu :smiley: ponieważ jest taki glośny. Prosze o pomoc

Sprawdź pod co masz podłączony wentylator… :smiley:

chyba standardowo , nigdy nic wielkiego nie robiłem ze sprzętem, jedyne co napewno ma zwiazek ze sprawą to jest to ze

niedawno miałem chyba jakies spięcie w kompie po wymianie zasilacza :smiley: od tego to sie zaczęło :oops: :oops: :oops:

Mało możliwe ale przy tym spięciu mogła się podpiąć ścieżka od zasilania płyty głównej i robi zwarcie ze ścieżką zasilania wentylatora…

Ale napisz jeszcze czy ten wentylator to w zasilaczu czy nie…

zasilacz w obudowie kompa tak sie rozpedził :slight_smile:

Jeszcze mi wpadl do glowy taki pomysl, zeby zrobic reset zasilania…

moge cos wiecej prosic na ten temat :slight_smile:

Zresetuj może ustawienia BIOS’u?

Tutaj mi chodzilo oto, zeby odpiac kabel zasilania od plyty glownej i przytrzymac wlacznik na 10 sek. Potem zlozyc i sprawdzic czy dziala.