Wiatraki w samochodzie, dziwne działanie, raz działa, raz nie

Witam serdecznie.

Posiadam od roku Fiat Grande Punto 1.4 8v active i mam pewien problem. Gdy włączam samochód wiatraki ogrzewające działają normalnie, gdy jadę po ulicach przy prędkościach niższych to też jest ok, ale gdy wjeżdżam na autostradę i daję 130 km/h i ciut więcej wiatraki przestają działać praktycznie. Prawie z nich nic nie wieje i jest hałas z nich takie buczenie, albo nic nie słychać. Gdy zwalniam niestety nie poprawia się, ale gdy włączę auto po paru minutach, to znowu jest prawidłowo. Dzieje się tak codziennie, gdy jadę i wracam z pracy. Czy ktoś ma pomysły co to może być? Dodam, że płyn chłodniczy jest nie na max, jest raczej w środku między granicami. Nie pomagają przestawienia trybów pracy ogrzewania, włączanie, wyłącznie klimy, nic nie daje rady. Co to może być?

130km/h Punto? Może te wiatraki działają jak turbina i przy 130km/h odcinane jest zasilanie dla nich i zapłon w celach bezpieczeństwa?

Te punto i 170 potrafi jechać. Nigdy nie było żadnych odcięć wiatraków, nic

Sprawdź silniczek nawiewu jest po stronie pasażera pod schowkiem przykręcony na trzy śrubki może jest dużo liści,a także zobacz kostkę i opornik czy nie są wypalone,pewnie jeździsz też bez filtra kabinowego.

Dzięki, sprawdzę :slight_smile: