Wideo na stronie głównej


(Spam) #1

W tej chwili na głównej stronie DP naliczyłem się pięciu odtwarzaczy z filmami… Jeśli ktoś do tego nie ma wyłączonych reklam i korzysta sobie z laptopa, to po wejściu na główną wiatrak zawrzeszczy tak głośno, że wprawi w irytację sąsiadów…

Proponuję ukrywać te wideo w dalszej części wpisów, pod linkiem „Czytaj dalej”. To nic nowatorskiego, a aktualnie przeglądanie DP jest co najmniej irytujące.


(pysiu) #2

No ale przecież nie musisz je włączać więc w czym problem ja wchodzę i nie przeszkadza to .


(Spam) #3

Czego nie muszę włączać? Pięć flashowych odtwarzaczy ładuje się bezwzględnie, do tego reklamy. Może na desktopie tego nie czuć, ale na laptopie tak, i to bardzo.


(Kpc21) #4

Wyłącz Flash Playera, wtedy i reklamy nie będą ci straszne :slight_smile:


(roobal) #5

Osobiście nie odczułem problemu, widocznie problem leży po twojej stronie, a również nie blokuję reklam, ani treści flash.

Pozdrawiam!


(Spam) #6

To tylko obejście, a nie rozwiązanie problemu.


(Vanshei) #7

nie wiem jakiego masz laptopa ale mój 5-cio letni Vaio 1,8 GHz i 2 Gb ram ani na chwile nie zwiększa obrotów wiatraka :slight_smile:

Dodam że używam Visty w połączeniu z Firefoxem a i reklamy również mam włączone :slight_smile:


(Spam) #8

Ech… skoro laptop jest pięcioletni to przecież nic dziwnego.


(underface) #9

przeszkadza to pobierz opere i zaznacz w ustawieniach "wtyczki na żądanie" wtedy nic się nie załaduje przed kliknięciem w dany element


(underface) #10

rozwiązałeś ten problem w jakiś konkretny sposób?


(Spam) #11

Na szybko coś takiego:

.newsContent iframe { content: attr(src); }

Nie blokuje odtwarzacza wortalowego, ale on akurat mi nie przeszkadza. Ale migruję z jednej przeglądarki na inną, więc fajniejszego rozwiązania na razie nie mam. Niestety, ale redakcja – jak to ma w swoim zwyczaju – zupełnie ignoruje takie zgłoszenia.

-- Dodane 12.01.2012 (Cz) 21:23 --

Aktualnie na głównej jest siedem odtwarzaczy wideo. Xyrcon przeszła już samą siebie – dodaje dwa klipy do jednego newsa. Czy ktoś w ogóle weryfikuje te newsy?