Wideorejestrator - najlepsza jakość, rozsądna cena, co wybrać?

(Konrad93) #1

Witam. Nie wiedziałem w jakim dziale zadać to pytanie. Na pewno większość forumowiczów ma prawo jazdy i na co dzień podróżuje tym środkiem lokomocji a co za tym idzie spotyka się z różnymi dziwnymi i niebezpiecznymi zdarzeniami na drodze. Chciałbym dlatego zakupić wideorejestrator, który nagrywałby te sytuacje. Myślałem o czymś w podobie mio358, co o nim sądzicie? Ewentualnie jakieś inne? A może poszukać jakiegoś wraz z nawigacją, by na szybie nie mieć tysiąca urządzeń?

(lith) #2

jak porównujesz z tym co jest dostępne po marketach to mio rzeczywiście wypada nieźle, ale jak po drążysz trochę temat rejestratorów to się okaże, że za tę cenę to nic specjalnego. Tylko w Polsce te fajniejsze są trudno dostępne, a Mio ma dobrych ludzi od marketingu i się wykreowało jakby najlepsze kamerki pod słońcem robiło  :stuck_out_tongue:

Dla przykładu moja kamerka - Shadow GT680W (ok. 300zł - ewentualnie masz pecha to vat doliczą na granicy, rzadko ale bywa - uroki kupowania w Chinach):

Szukając kamerki najlepiej porównywać filmiki na YT, oczywiście tam są i tak skompresowane i jakość jest gorsza niż surowych klipów, ale mniej więcej można zobaczyć jakiej klasy to jest kamera. Po drugie - zwróc dużą uwagę na nagrania nocne, w dzień to większość kamer sobie poradzi :wink: Zeby kamera sensownie nagrywała w nocy musi mieć WDR i tutaj większość sprzętów, łącznie z modelami Mio za 800 zł wymięka. 

Ogólnie praktycznie wszystkie kamerki z procesorem Novatek NT96650 są świetne- można coś znaleźć od ok. 150 zł (G1W) do 750 zł (oryginalny DOD LS430W ), co kto potrzebuje. Tutaj modele do przejrzenia to: G1W, G1W-C, G1WH, Shadow GT550WS, Shadow GT680W, DOD CR65W, DOD LS400W, DOD LS330W, DOD LS430W 

Chińczyki polecam z Foxoffer: http://www.foxoffer.com/shadow-gt680w-full-hd-1080p-car-dash-camcorder-black-p-651.html#.UzWYWh18G-U

DODy od oficjalnego dystrybutora w UK: http://www.dod-tech.co.uk/cr65w.html

Oprócz tego zobacz sobie kamerki Vicovation np. TF2 EZ albo Marcus 3   oraz PowerUCC Panorama II

(Konrad93) #3

Dzięki za propozycje. Z chęcią przejrzę. Ta Twoja kamerka całkiem niezła, widzę, że ma czujniki wstrząsów itp. A nawet możliwość wkupienia nawigacji (tylko pytanie jak z mapami) Na opakowaniu widzę mnóstwo ślaczków, jest jakaś instrukcja uruchomienia po angielsku? Jakie języki są do wyboru? Czy ten wideorejestrator ma np funkcję przesyłania filmów np na mail?

(lith) #4

Nie ma nawigacji, tylko GPS można dokupić za dodatkowe 20$ (imo zbędny, dla niektórych ważny). Czujnik wstrząsów ma. Na maila nic nie wyśle... z reszta do tego musiałaby mieć dostęp do Internetu, nie znam takiej kamerki, ale nie wykluczam, że są takie cuda. Chociaż już widzę mail z filmikami po pół gigabajta :wink: Ja się spotkałem tylko z przesyłaniem obrazu na smartfon po wifi, ale to była kamerka bez wyświetlacza i smartfon tablet miał za wyświetlacz robić. 

Nie kojarzę też porządnej kamerki z nawigacją (wiem, ze są takie wynalazki 2 w 1) Najwyżej ostrzeganie przed radarami jest. 

Aha, szukając zwróć uwagę, zęby nie robiła przerw między nagraniami, ale to raczej tych tandetnych dotyczy, czyli jakieś Overmaxy, Omegi itd. 

Jeśli chodzi o wady mojej, to musi być podłączona do zasilania, bateria jest symboliczna. Dla mnie żadna wada, bo to chyba normalne, że kamerkę sie podpina do 12V w samochodzie, ale niektórym to przeszkadza. 

Aha, mogę jeszcze podesłać jak wygląda moja po zamontowaniu:

DSC_0107.jpgDSC_0108.jpg

(jaśmin85) #5

Pytanie pewnie już nieco nieaktualne, ale może komuś się przyda:)

Ja zakupiłam wideorejestator głównie z myślą taką, żeby nauczyć się lepiej jeżdzić, ale z czasem zaczął mi służyć jako nagrywacz debilnych zachowań kierowcow:)

mam sporo takich nagrań  - normalnie jak ukryta kamera tyle że nie do końca ukryta.

Korzystam z wideorejestratora Ferguson Eye Drive SHD 100 - kosztuje nieco ponad 300 zł ale jakość jest rewelacyjna - nagrywanie w SHD, szeroki kąt widzenia, funkcja WDR (nagrywanie nawet w sytuacji gdy jest bardzo mocny strumień światła na kamerkę skierowany oraz w sytuacji dużego kontrastu), i ogólnie wygląd kamerki - mała, estetyczna, z dużym wyświetlaczem i co ważne dla niektórych  - menu i oprogramowanie oryginalnie po polsku :slight_smile:

Moim zdaniem kamerka samochodowa warta swojej ceny.