Wideorejestrator - najlepsza jakość, rozsądna cena, co wybrać?

Witam. Nie wiedziałem w jakim dziale zadać to pytanie. Na pewno większość forumowiczów ma prawo jazdy i na co dzień podróżuje tym środkiem lokomocji a co za tym idzie spotyka się z różnymi dziwnymi i niebezpiecznymi zdarzeniami na drodze. Chciałbym dlatego zakupić wideorejestrator, który nagrywałby te sytuacje. Myślałem o czymś w podobie mio358, co o nim sądzicie? Ewentualnie jakieś inne? A może poszukać jakiegoś wraz z nawigacją, by na szybie nie mieć tysiąca urządzeń?

jak porównujesz z tym co jest dostępne po marketach to mio rzeczywiście wypada nieźle, ale jak po drążysz trochę temat rejestratorów to się okaże, że za tę cenę to nic specjalnego. Tylko w Polsce te fajniejsze są trudno dostępne, a Mio ma dobrych ludzi od marketingu i się wykreowało jakby najlepsze kamerki pod słońcem robiło  :stuck_out_tongue:

 

 

Dla przykładu moja kamerka - Shadow GT680W (ok. 300zł - ewentualnie masz pecha to vat doliczą na granicy, rzadko ale bywa - uroki kupowania w Chinach):

 

Szukając kamerki najlepiej porównywać filmiki na YT, oczywiście tam są i tak skompresowane i jakość jest gorsza niż surowych klipów, ale mniej więcej można zobaczyć jakiej klasy to jest kamera. Po drugie - zwróc dużą uwagę na nagrania nocne, w dzień to większość kamer sobie poradzi ;) Zeby kamera sensownie nagrywała w nocy musi mieć WDR i tutaj większość sprzętów, łącznie z modelami Mio za 800 zł wymięka. 

 

Ogólnie praktycznie wszystkie kamerki z procesorem Novatek NT96650 są świetne- można coś znaleźć od ok. 150 zł (G1W) do 750 zł (oryginalny DOD LS430W ), co kto potrzebuje. Tutaj modele do przejrzenia to: G1W, G1W-C, G1WH, Shadow GT550WS, Shadow GT680W, DOD CR65W, DOD LS400W, DOD LS330W, DOD LS430W 

Chińczyki polecam z Foxoffer: http://www.foxoffer.com/shadow-gt680w-full-hd-1080p-car-dash-camcorder-black-p-651.html#.UzWYWh18G-U

DODy od oficjalnego dystrybutora w UK: http://www.dod-tech.co.uk/cr65w.html

 

Oprócz tego zobacz sobie kamerki Vicovation np. TF2 EZ albo Marcus 3   oraz PowerUCC Panorama II

Dzięki za propozycje. Z chęcią przejrzę. Ta Twoja kamerka całkiem niezła, widzę, że ma czujniki wstrząsów itp. A nawet możliwość wkupienia nawigacji (tylko pytanie jak z mapami) Na opakowaniu widzę mnóstwo ślaczków, jest jakaś instrukcja uruchomienia po angielsku? Jakie języki są do wyboru? Czy ten wideorejestrator ma np funkcję przesyłania filmów np na mail?

Nie ma nawigacji, tylko GPS można dokupić za dodatkowe 20$ (imo zbędny, dla niektórych ważny). Czujnik wstrząsów ma. Na maila nic nie wyśle… z reszta do tego musiałaby mieć dostęp do Internetu, nie znam takiej kamerki, ale nie wykluczam, że są takie cuda. Chociaż już widzę mail z filmikami po pół gigabajta :wink: Ja się spotkałem tylko z przesyłaniem obrazu na smartfon po wifi, ale to była kamerka bez wyświetlacza i smartfon tablet miał za wyświetlacz robić. 

Nie kojarzę też porządnej kamerki z nawigacją (wiem, ze są takie wynalazki 2 w 1) Najwyżej ostrzeganie przed radarami jest. 

 

Aha, szukając zwróć uwagę, zęby nie robiła przerw między nagraniami, ale to raczej tych tandetnych dotyczy, czyli jakieś Overmaxy, Omegi itd. 

 

Jeśli chodzi o wady mojej, to musi być podłączona do zasilania, bateria jest symboliczna. Dla mnie żadna wada, bo to chyba normalne, że kamerkę sie podpina do 12V w samochodzie, ale niektórym to przeszkadza. 

 

Aha, mogę jeszcze podesłać jak wygląda moja po zamontowaniu:

 

DSC_0107.jpg DSC_0108.jpg

Pytanie pewnie już nieco nieaktualne, ale może komuś się przyda:)

Ja zakupiłam wideorejestator głównie z myślą taką, żeby nauczyć się lepiej jeżdzić, ale z czasem zaczął mi służyć jako nagrywacz debilnych zachowań kierowcow:)

mam sporo takich nagrań  - normalnie jak ukryta kamera tyle że nie do końca ukryta.

Korzystam z wideorejestratora Ferguson Eye Drive SHD 100 - kosztuje nieco ponad 300 zł ale jakość jest rewelacyjna - nagrywanie w SHD, szeroki kąt widzenia, funkcja WDR (nagrywanie nawet w sytuacji gdy jest bardzo mocny strumień światła na kamerkę skierowany oraz w sytuacji dużego kontrastu), i ogólnie wygląd kamerki - mała, estetyczna, z dużym wyświetlaczem i co ważne dla niektórych  - menu i oprogramowanie oryginalnie po polsku :slight_smile:

Moim zdaniem kamerka samochodowa warta swojej ceny.