Widevine a reklamy

Wiele serwisów VOD powoli rezygnuje z Silverlight na rzecz innych technologii. Przykładowo na player.pl jest Widevine + Flash. Kiedyś jak był Silverlight to bez problemu dało się zablokować reklamy AdMunch. Teraz nie działa kompletnie nic i

wyświetla się komunikat, który mówi o tym żeby wyłączyć blokowanie reklam. Macie może jakiś patent na pozbycie się reklam z tego serwisu oprócz kupna pakietu Multi?

A to coś działa przez przeglądarkę? jeżeli tak, to zainstaluj Maxthon - każde okno multimediów można “wyciągnąć” z przeglądarki - wtedy oglądasz to okno, a że wyświetlają się jakieś pierdoły w tle to juz kwestia zasobów. Chyba że reklama wpleciona jest w zawartość.

Jestem w szoku, bo na Maxhtonie wymagany jest silverlight i po wyłączeniu AdBlocka, a włączeniu AdMuncher działa jak dawniej - brak reklam.

Na chrome, firefoxie i IE nadal nie działa :smiley: Dzięki za pomoc

Jeżeli wyjąłeś okno na zewnątrz, to pewnie nadal się otwierały reklamy, ale nie robiło to różnicy. Nie poznałem jeszcze nic na Widevine, natomiast poczciwy Max blokował reklamy flash zanim to było modne, żeby ostatnio nieładnie zaskakiwać ich wyświetlaniem nawet z AdB. Może to zasługa duetu Max + AdM.

 

Na większości stron możesz też  przełączać tryby między Ultra a Retro - jeżeli dobrze pamietam, to pierwszy jest z FF albo Chrome, a drugi z IE (chociaż nie wiem jak z aktualnością tych silników) - robisz to albo przez menu opcji, albo ikonką na końcu paska adresów (piorun to ultra). Przydatne jak jakaś strona nie chce działać - szybko testujesz drugi engine.